Můj soused úchyl

recenze

Obyvatel (2013) 3 z 5 / katy238
Obyvatel

Juliet si nedovede představit větší neštěstí, než ji zrovna potkalo. Nachytala svého muže s blonďatou kráskou z tenisového klubu. Co horšího ji může potkat?

Třeba sehnat si v New Yorku nové bydlení.

Nakonec to dokáže a s hrdostí se nastěhuje do nádherného bytu s úžasným výhledem na ikonické monumenty města. A jaké je to nájemné rozumné.

A jaký je ten pan domácí hodný a pozorný.

A tak si Juliet žije svůj život, chodí do práce, koupe se, spí a sem tam si někoho pozve na návštěvu. Vše s radostí z nově nabyté svobody. Ta samota přece není tak hrozná.

Ona ta samota vlastně ani neexistuje. Juliet výše popsané činnosti málokdy provádí sama.

Neviditelné oči a přerývavý dech ji provázejí všude v bytě a mnohé náznaky již nelze ignorovat. Kolem ní se děje něco podivného. A na odhalení podezřelých událostí u ní doma začíná nebezpečně rychle záviset i její osud.

Juliet rozehrává děsivou hru s tajemným vetřelcem, jež se jako slizký had otírá kolem jejího života a nemůže ho stále polapit.

Jenže jemu se nestačí už jen dívat. Rozhodne se udělat další krok. Krok ve vztahu, jež nikdy neexistoval.

A záleží už jen na Juliet, jaký bude její další krok.

Titul Obyvatel mě zaujal příznivou cenou a velice zajímavou obálkou. Doufala jsem v napínavý příběh protkaný paranormálními jevy. Téma stalkingu je ovšem také aktuální a nepříjemně reálné, oproti houkajícímu strašidlu. A právě tímto tématem se titul poněkud neotřele zaobírá.

Je pravda, že například s brilantním Stalkerem se kniha nedá srovnávat a příběh je skutečně prostinký a přesně nalajnovaný, přeci jen nutí k zamyšlení. Co se asi tak může skrývat za zdí.

Nikdy totiž nevíme, kdo se dívá. Ani proč.

Ani kdy se rozhodne udělat další krok.