More, bohovia, mágia

recenze

Ostrovy bohů (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Ostrovy bohů

Na túto novú fantasy som sa neskutočne tešila a musím povedať, že naozaj nesklamala!!

Akým Bohom by ste chceli byť
Ostrovy bohů prinášajú úplne nový, perfektne vystavaný fantasy svet, ktorý je rozdelený na kráľovstvá a kde každé územie uctievať jedného zo starých Bohov.  Kedysi dávno ale medzi Bohmi vypukla válka a Barrica uväznila svojho zlého brata Maceana. Lenže jeho prívrženci sa ho snažia priviesť späť, aby sa pomstil.

Milujem príbehy, ktoré sú rozprávané z pohľadu viacerých postáv, a tu ich máme hneď päť! Pre mňa absolútne úžasné, sledovať myšlienkové pochody každého z nich. Na strane dobra máme úžasnú odvážnu námorníčku Selly, rozmaznaného princa Leandera, učenca a knihomola Keegana (je úplne ako ja! Knihomoľ, ktorý neznáša more, mám morskú chorobu, len keď si na to pomyslím). A na strane zla máme Laskiu, sestru mafiánsky, ktorá chce získať moc a Juda, starého priateľa princa, ktorý je tak trochu nedobrovoľne na strane zla.

Najviac som si obľúbila, Keegana, knihomoľ s obrovským srdcom a neskutočnou odvahou. Najviac ma štvalo princátko Leander, ale len chvíľu a ja som si uvedomila, že není dobré súdiť podľa prvého dojmu.

.kniha je plná dobrodružstiev, ako na mori, tak na pevnine, plná akcie, napätia, bojov, intríg a mágie určite sa nebudete nudiť! Niektorí ľudia sú totiž obdarený magickými schopnosťami, vďaka ktorým sa dokážu spojiť so živlami a využiť ich moc, ale není to zadarmo

A nebojte sa, na svoje si prídu aj romantické duše. Krásna mladá láska, stačí len otvoriť oči.

Čo mi malinko vadilo bol pomalý začiatok, ktoré ja moc nemusím, rada rovno vhupsnem priamo doprostred diania. A tak otvorený koniec, že som scollovala a scollovala, či je to vtip, že to takto skončiť nemôže! Potrebujem okamžite ďalší diel! Neznášam to!

Ale inak bola táto knižka jedna veľká jazda a ja som si ju neskutočne užila! Takže..

.. napnúť plachty a vydajte sa s našimi hrdinami na nebezpečnú cestu za záchranou sveta!

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

Magie, romantika a bohové ve strhující fantasy od autorky sérií Akta Illuminae a Aurora. Selly uvázla na pevnině, ale rozhodně tam nehodlá strávit zimu. Moře totiž volá a ona musí najít svého otce, který o sobě už dlouho nedal věd... více