Marina ve světě nág

recenze

Tance nág (2012) / Jolilinka
Marina ve světě nág
Stejně jako v předchozím díle, ani tentokrát mě autorka nezklamala. Kouzelný Marinin příběh mě už zase naprosto vtáhnul do sebe a zcela mě pohltil.

Marina se tentokrát stává nágou, a každou sobotu slyší ve věži paláce krále Basilea podivné kvílení. Spolu s Danielou, Plantefoliem a dvojčátky Kamčou a Simčou se vydávají po stopách toho tajemného pláče. Odhalení je všechny překvapí: ve věži pláče Marinina sestra Meluzína. Ale proč?

Marina má stále těžší život. K tomu ji šikanuje zlá studentka Jolana a Marina je podruhé zamilovaná... A to do Plantefolieho. Jak lehkovážná volba...

Marinin příběh je naprosto úžasný a poutavý. Marinu jsem si hned od začátku prvního dílu velmi oblíbila a velice ji obdivuji za to, jak se svým problémům staví čelem. Já bych už dávno byla psychicky úplně na dně. Marina je prostě silná vůle a já jí to závidím :) Samozřejmě v dobrém :)

Moje nej postava je ale samozřejmě Médea, úplně tu holku žeru :D Oblíbila jsem si ji hned od té chvíle, co se objevila na scéně, a stejně skvělá je i ve druhém díle, kde celou knihu parádně oživuje. Bez jejích vtipných poznámek by to nebylo ono.

Stejně tak jsou úžasní i Vilda s Buližníkem, jejich haštěření s Médeou mě vždycky skvěle pobaví. No prostě všechny postavy jsou parádně sladěné a mají přesně ty vlastnosti, které jsou potřeba, aby byla kniha skvělá.

Stejně tak jsem se okamžitě zamilovala do postavy Plantefolieho, který patří mezi mé nejoblíbenější postavy, a to bezkonkurenčně. Nikdo se mu nevyrovná :)

První díl mi však stále připadá lepší a to hlavně z důvodu, že se ve druhém díle objevuje Meluzínin životopis, který mi pokazil celkový dojem z knihy. Je totiž trochu drastický, což se podle mě do knihy ani trochu nehodí. Jinak ale nemám co dodat, Renata Štulcová je rozhodně bezkonkurenční autorka, její knihy vřele doporučuji.

Komentáře (0)

kniha Tance nág recenze