Marina ve světě nág

recenze

Tance nág (2012) 4 z 5 / Jolilinka
Tance nág

Stejně jako v předchozím díle, ani tentokrát mě autorka nezklamala. Kouzelný Marinin příběh mě už zase naprosto vtáhnul do sebe a zcela mě pohltil.

Marina se tentokrát stává nágou, a každou sobotu slyší ve věži paláce krále Basilea podivné kvílení. Spolu s Danielou, Plantefoliem a dvojčátky Kamčou a Simčou se vydávají po stopách toho tajemného pláče. Odhalení je všechny překvapí: ve věži pláče Marinina sestra Meluzína. Ale proč?

Marina má stále těžší život. K tomu ji šikanuje zlá studentka Jolana a Marina je podruhé zamilovaná... A to do Plantefolieho. Jak lehkovážná volba...

Marinin příběh je naprosto úžasný a poutavý. Marinu jsem si hned od začátku prvního dílu velmi oblíbila a velice ji obdivuji za to, jak se svým problémům staví čelem. Já bych už dávno byla psychicky úplně na dně. Marina je prostě silná vůle a já jí to závidím :) Samozřejmě v dobrém :)

Moje nej postava je ale samozřejmě Médea, úplně tu holku žeru :D Oblíbila jsem si ji hned od té chvíle, co se objevila na scéně, a stejně skvělá je i ve druhém díle, kde celou knihu parádně oživuje. Bez jejích vtipných poznámek by to nebylo ono.

Stejně tak jsou úžasní i Vilda s Buližníkem, jejich haštěření s Médeou mě vždycky skvěle pobaví. No prostě všechny postavy jsou parádně sladěné a mají přesně ty vlastnosti, které jsou potřeba, aby byla kniha skvělá.

Stejně tak jsem se okamžitě zamilovala do postavy Plantefolieho, který patří mezi mé nejoblíbenější postavy, a to bezkonkurenčně. Nikdo se mu nevyrovná :)

První díl mi však stále připadá lepší a to hlavně z důvodu, že se ve druhém díle objevuje Meluzínin životopis, který mi pokazil celkový dojem z knihy. Je totiž trochu drastický, což se podle mě do knihy ani trochu nehodí. Jinak ale nemám co dodat, Renata Štulcová je rozhodně bezkonkurenční autorka, její knihy vřele doporučuji.