London Road

recenze

London Road (2014) / evasamankova
London Road
Najít toho pravého je někdy pořádná dřina. Pravděpodobně každý máme vytyčená nějaká kritéria, která by měl potencionální partner splňovat. Hlavní hrdinka knihy London Road od skotské spisovatelky Samanthy Youngové má ryze praktické požadavky - peníze a finanční zajištěnost. Jenže cesty lásky jsou nevyzpytatelné a možná oním pravým bude nakonec "obyčejný chuďas"...

Mladou Johannu Walkerovou neprovází zrovna dobrá pověst. Spousta lidí ji vnímá jako obyčejnou vypočítavou zlatokopku, protože si za partnery vybírá výhradně muže s dobrým postavením a tučným kontem. Johanna má za sebou několik nepovedených vztahů a právě teď vkládá naděje do poměru s o patnáct let starším právníkem Malcolmem.

O Johanně, mezi přáteli zvané Jo, se toho vykládá opravdu hodně, ale jen těch několik málo nejbližších lidí v jejím okruhu zná její skutečnou povahu i důvody, proč hledá ryze boháče. Za všechno můžou netradiční rodinné poměry, ze kterých pochází. Tíže na bedrech, kterou nese, je hodně velká.

Jo je v jádru neskutečně obětavá a milující. Z dětství má mnoho šrámů na duši, z nichž se nikdy pořádně nevzpamatovala. Proto si nevěří, považuje se za neschopnou a nikdy nemyslí jen čistě na sebe.

Osud či náhoda jí ale jednoho dne postaví do cesty sexy chlapíka Camerona MacCabea, který ji přitahuje jako ještě nikdy nikdo. Ostatně chemie je oboustranná, jenže Cameron je, stejně jako Jo, už zadaný a navíc není nijak majetný. A aby toho nebylo málo, vezme to navíc ze zcela špatného konce, protože i když to mezi nimi jiskří, z jeho úst směřují na adresu Jo jen samé jízlivosti a urážky.

Útočné slovní přestřelky jsou drsné, ale někdy i velice vtipné. Úsloví "co se škádlívá, rádo se mívá" ale nakonec platí i v tomto případě. Ve skutečnosti jsou v tom oba až po uši. Jenže vydrží jejich láska i poté, co Cameron pozná rodinnou situaci Jo, a co se jim navíc do rodícího se vztahu začnou připlétat jejich bývalí partneři?

Stejně jako předchozí autorčina kniha Dublin Street, tak i London Road se mi líbila. Samantha Youngová vypráví opět příjemně, uvolněně, nijak přeslazeně a s vítaným humorem. Sexuálních scén je tak akorát, aby přesvědčivě vynikla vzájemná přitažlivost obou hrdinů, ale zároveň to nebylo všechno jen "o posteli".

Ač je příběh poměrně dějově předvídatelný, čte se výborně. Je to koktejl bolesti, smutku, lásky, romantiky i sexu, namíchaný v ideálním poměru. Přestože Cameron působí ze začátku jako drzý buran, v jádru je úplně jiný a netrvá dlouho, než se tak i odhalí. Je zkrátka těžké, aby vám nebyl sympatický.

Toho, kdo četl předchozí knihu Samanthy Youngové Dublin Street, určitě potěší, ze většina postav z tohoto příběhu se objevuje i v London Road. Jako vedlejší postavy se aktivně zapojují do života Jo. Dozvíte se tak, co je u nich nového a jak pokračují jejich načaté vztahy.

London Road je velmi příjemná romantická oddechovka. Nezbývá, než se těšit na další autorčin příběh.

Komentáře (0)

kniha London Road recenze