Lenochod jedeeeeee

recenze

Lenochod Jimmy & jeho backup band (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Lenochod Jimmy & jeho backup band

Veľmi som sa na túto knižku od Pavla Bareša tešila, čítala som jeho Metu a to bola absolútna bomba, tak som bola zvedavá, čo si pre nás pripravil tentokrát

A môžem povedať, že Lenochod nesklamal!

Vôbec som netušila, čo si mám predstaviť pod pojmom hudobný román. Príbeh o kapele, ktorá skončila skôr, ako začala. Typická stredoškolská kapela, ktorá to niekam chcela dotiahnuť, ale jej nádeje a plány skončili na hudobnom festivale v Rotenbury po strašnej a nečakanej tragédii.

A sme tu o 15 rokov neskôr. Každý z kapely už má svoj život a nemôžem povedať, že nejak zvlášť zaujímavý. Dylan robí prácu, ktorá ho nebaví, Jess si ničí nervy ako učiteľka hudby, Casper si vzal svoju lásku z detstva a snaží sa prežiť rodinný život a prácu vo firme manželkinho otca. A Ollie, to je kapitola sama o sebe. Než dostane ten najbláznivejší nápad a rozhodne sa ho za každú cenu uskutočniť.

Dať kapelu znova dohromady a zažiariť na pódiu toho istého festivalu, kde to všetko skončilo.

Krátke, trefné a neskutočne vtipné kapitoly, v ktorých sa strieda minulosť s prítomnosťou a pomaly sa odhaľujú všetky tajomstvá a hriechy, to milujem!!! Neskutočne chytľavý štýl písania vás rýchlo vtiahne do deja.

Postavy sú ako živé a vystupujú z knihy, priamo k vám. Do detailu prepracované charaktery postáv, až máte pocit, že ich poznáte už celé roky a všetko prežívate s nimi priamo tu a teraz. Ako keby vás vcucli do knihy!!!

Začína to ako sľubný román o hudbe, kapele, priateľstve, nesplnených snoch, odvahe, ale aj strachu z dospelosti, strate, bolesti a zmierení.

Čítate, čítate, všetko je super, dej plynie a zrazu.ako keby som čítala inú knihu!!! Zavriem, otvorím, áno, je to stále ta istá kniha! Absolútne nečakaný a nepredvídateľný koniec, ktorý vám vyrazí dych!!! Je to uletené, je to bizarné, je to šialené! Akože wtf??? Ale mňa to dostalo a páčilo sa mi to!

Nemôžem vám prezradiť viac, lebo si myslím, že práve tento nečakaný zvrat je gro celého příběhu, takže si knížku budete musieť prečítať určite verím, že nie každému sa bude príbeh páčiť, práve kvôli tomu prekvapivému koncu, niekomu môže prísť pritiahnutý za vlasy alebo mimo, ale mňa to dostalo a toto bolo vo všetkých ohľadoch fantastické čítanie.

Lenochod Jimmy & jeho backup band Lenochod Jimmy & jeho backup band Pavel Bareš

Lenochod Jimmy a jeho backup band to do rádií nikdy nedotáhli. Svoji kariéru v hudebním šoubyznysu zakončili úplně stejně, jako ji začali: coby podprůměrná středoškolská garážovka, která svým fanouškům kromě chronického pískání v ... více