Lehká erotika v oparu romantiky

recenze

Manželská past (2014) 3 z 5 / Daffodila
Manželská past

V dnešní době jsme na uzavírání dohod zvyklí snad všichni. A přesto – zkuste si představit, že jste ženou, za kterou přijde pohledný a bohatý Ital s nabídkou, která by vám nejspíše měla lichotit. A totiž abyste se stala jeho manželkou. Souhlasila byste, když byste věděla, že je to pro dobrou věc? Nebo byste byla pohoršená? Se stejnou nabídkou se setkala hlavní hrdinka nové knihy Jennifer Probst Manželská past.

Maggie je nezávislá, krásná, temperamentní a velmi úspěšná módní fotografka. Vlastní život – ať už profesionální, osobní či sexuální – má pevně ve svých rukou a nehodlá na tom nic měnit. A přesto v hloubi duše touží po něčem hlubším, ale nutnost otevřít se druhému člověku jí v tom brání.

Michael je multimilionář, který vlastní síť rodinných italských pekáren, pohledný a okouzlující muž, který může mít každou ženu, na kterou pohlédne. Avšak i on touží po něčem víc – touží po manželce, se kterou se nebude nudit, po rodinném životě, dětech a lásce.

Co mají tihle dva - krom dokonalého vzhledu a finanční nezávislosti - společného? Spoustu sexuálního napětí, které mezi nimi jiskří, jedno zpackané - rok staré - rande, společné přátele, díky nimž se i nadále potkávají a nyní i společné tajemství. Kvůli staré italské tradici, jež Michaelově sestře nedovoluje vzít si svého milovaného dříve, než se ožení sám Michael, odjíždějí do Itálie k Michaelově rodině jako „falešný“ novomanželský pár.

Michael se ve snaze o nenucenost opřel o dřevěný sloupek postele s nebesy. Jeho zvědavost byla odměněna, když se pod měkkou látkou objevily dva pevné body. Přešlápl z nohy na nohu, aby si udělal pohodlí. Podráždilo ho, že si pro tento rozhovor nevybrala třeba formální pracovnu. Snadno si ji uměl představit, jak se válí na měkké dece a on jí zuby stahuje tílko přes ňadra. Vsadil by se, že bude mít rubínově červené a velmi citlivé bradavky. Zdálo se, že reagují i na lehoučký dotyk látky. Michael potlačil zachvění a pokusil se soustředit.
„Mám pro vás návrh.“
Zaklonila hlavu a zasmála se. Ten zastřený zvuk zněl neuvěřitelně svůdně. „V tom případě jste si vybral tu pravou.“ Rozvážně si olízla rty, takže se jí ve světle mírně zaleskly. „Zamítá se.“
Potlačil zaklení a přešel k věci. „Hledám falešnou manželku.“
Zamrkala. „Cože?“

Manželská past je ideální kniha v případě, že si chcete odpočinout od světa kolem a nechat všechny myšlenky odplout. Je to oddychové čtení s lehkou příměsí erotiky a kapkou romantiky. Máte-li však rádi náročnější knížky, rozhodně sáhněte po něčem jiném. Avšak pokud je žánr „erotických“ románů to pravé čtení pro vás, myslím, že vás tato kniha nezklame.

První knihu této autorky "Manželská smlouva" jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat, ale spousta lidí se shodne na tom, že první kniha byla mnohem lepší, než druhá. Pro mě osobně - byť jsem si knihu sama vybrala (pro moji obranu nutno dodat, že jsem doufala v něco ve stylu Sparkse a dostalo se mi knihy ve stylu Odstínů) - tento žánr asi úplně není. Postupem let nejspíše potřebuji něco trochu náročnějšího (byť klidně oddechového).

Autor: Jennifer Probst
Překladatel: Zdeňka Zvěřinová