Kyborgyně na scéně!

recenze

Cinder (2012) / kristyn03
Cinder

Lidé žijí na Zemi, ale lid se zvláštními schopnostmi obývá také Měsíc, kde aktuálně vládne nemilosrdná Levana z rodu Blackburnů.
Linh Cinder z Nového Pekingu je 16 let. Je tu ale jeden háček, Cinder je kyborg. Kyborga z ní udělali po autonehodě, kterou její rodiče nepřežili a ujal se jí Linh Garan, který však podlehl nákaze neléčitelnou nemocí. Díky tomu, že se z ní stal kyborg je vyhlášenou mechaničkou, ale zároveň jí lidé opovrhují. Jednou k jejímu stánku zamíří také princ Kai, na kterého chce udělat dobrý dojem.
Cinder žije s nevlastní matkou Adri, nevlastní sestrou Perlou a milovanou nevlastní sestrou Pivoňkou.
Po Zemi se jako lavina šíří zatím neléčitelná nemoc letumóza, kterou se Pivoňka záhy nakazí a Adri pošle Cinder v domění, že je to její vina na testování léčiv. Doktoři však zjistí něco, co nikdo (ani Cinder) nečekal...

Kniha byla vynikající! Zezačátku mi dělalo problém čtení ve 3.osobě, ale zvykla jsem si. Byla napínavá, plná nečekaných zvratů a postav, které budete milovat navždy! Neodložíte ji ani na minutu, to mi věřte! Měsíční kroniky nejsou tak známé jako Selekce, Skleněný trůn, Divergence, Hunger Games atd., ale jsou mnohem lepší než cokoliv, co jsem doposud četla.
Obálka možná není nejlepší, ale další díly vám to vynahradí! Takže neváhejte, neváhejte!
V této sérii dále vyšlo: Scarlet, Cress, Winter, Nejkrásnější a Hvězdy nad hlavou.

kristyn03

kristyn03 také napsala