Kruté požehnání

recenze

Kruté požehnání (2023) 4 z 5 / Knihomol_ka
Kruté požehnání

Tři svatby. Tři pohřby. A trojnásobná vdova s děsivým prokletím.

Zní to skvěle, že ano ? Samotná anotace Vás rozhodně naláká vydat se na tuhle nebezpečnou cestu.
Kniha je plná sarkazmu, přátelství, romantiky a napětí. U knihy se nebudete rozhodně nudit.
Kniha vypráví příběh o hlavní postavě Alesse, kterou vybrali bohové, aby ochránila svůj lid. Bohužel její dar je její prokletí..
Její dotyk je tak nějak smrtelný. Aby zachránila svou zemi a svůj lid musí si k sobě najít partnera s magickým nadáním.
No bohužel žádný z jejich manželů ten nápor její moci nepřežil...
Její lid má samozřejmě obavy a myslí si, že je prokletá nebo lhářka a chtějí ji raději vidět mrtvou.
Po událostech, kdy se jí někdo snaží zabít si najme pohledného a za mě úžasného Danteho, který se stane jejím osobním strážcem.
Jelikož Dante je pouliční vyvrhel, tak se nechová jako typický strážce což se mi na příběhu moc líbilo. Jeho povaha je zajímavá a zároven zábavná.
Pomalu se zde probouzí mezi hlavními hrdiny chtíč. Příběh je plný humoru, takže se tu nebudete vůbec nudit. Občas pasážemi to bylo slabší, ale konverzace mezi Alessou a Dantem to plně vynahradily. Jak už to tak u příběhů bývá, tak Dante má očividně nějaká svá tajemství, které se dozvídáme docela brzy. Konec knihy mě př.ekvapil a autorka mi dvakrát způsobila zástavu srdce ! Ale nemůžu si to víc než vynachválit a těsím se na další díl.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @hostbrno