Když bublina praskne...

recenze

Bubble (2014) / Globuska
Když bublina praskne...
Kdo četl Buzz, tak ví, že nám autor opět slušně zamotal hlavu. Po přečtení poslední stránky zbyly další, ještě naléhavější otázky a stejně jako poprvé zůstaly bez odpovědí... Alespoň prozatím.

HP se nachází na prahu čistého šílenství. Krom mraženého jídla je paranoia jedinným denním chlebem a hygiena je mu čím dál víc cizí. Kdybyste ho potkali v davu, nejspíš byste nad ním ohrnuly nos. S Rebeccou se nestýká, snaží se jí chránit, jenže neví, že ona je v celém tom děsivém reálném i virtuálním boji zapletená podobně.
HP má úkol, nesmyslný a doufejme také nereálný úkol. Tajuplný strýček Tage se ale vyjádřil jasně. Není jiné cesty. HP se tomu stejně snaží vyhnout a zůstat tak neviditelný, jak jen to v době neustálého digitální sledování vůbec jde. Jenže jeho zdánlivě neproniknutelnou bublinu prolomí obvinění z pokusu o atentát. Hra má prostě a jednoduše prsty ve všem...

Rebecca si jde vlastní cestou, rozjíždí slibně vypadající firmu, snaží se být dobrá a lepší, udržet si klidný a jistý vztah, ale nervy jí začínají ujíždět. Už nemá tak pevnou ruku a antidepresiva polyká jako lentilky. Ve chvíli, kdy jí přijde oznámení z banky o tajuplné bezpečnostní schránce a objeví její obsah, už ale sama neví, komu může věřit a kdo si s ní jen zahrává...

Upřímně...

Sami už nebudete vědět, komu nebo čemu máte věřit. Napínavý děj třetího dílu je z prostředí virtuální reality více přenesen do reálného světa. Ocitnete se uprostřed děsivých honiček, kdy HP honí stíny minulosti, sám je stíhán policií, Hrou a bůh ví, kým dalším a uzavírá pochybná spojenectví s "přátelskými" nepřáteli s jediným cílem - skoncovat s Hrou jednou provždy. Na scéně se znovu objevují staří známí, kteří Vám zamotají hlavu a noví možní padouši, kteří Vás nenechají na pochybách - nic není tak jak se zdá.

Autor vyzkouší Vaši paměť a umně odpoví na vyřčené i nevyřčené otázky (možná Vám ale nasadí další brouky do hlavy). Nevkládá do myšlenkových pochodů HP tolik anglických výkřiků jako v předchozích dílech, což potěší především ty z Vás, kteří až tak angličtině nehoví. Stejně tak si HP odpouští sáhodlouhé řeči o tom, jak to "krutě válí" a jaký je to nevýslovný borec. Větší prostor dostává také Rebecca, která do děje zasáhne víc, než jste možná očekávali...

Napínavý děj plný chytlavého chaosu, se chýlí ke konci... Kruh se pomalu uzavírá...

Podaří se zničit Hru na dobro?
Vyváznou z toho HP i Rebecca?
Co je skutečné a co jen pochybná a nebezpečná hra?

A otázka za milion... Kdo je sakra Pořadatel???


Kdyby HP nezvracel co druhou kapitolu a sám sebe neuváděl do naprosto zbytečných životu nebezpečných situací, člověk by i slzu uronil. Takhle jsem místy obracela oči v sloup. Díky autorovi jsem pak ale naštěstí mohla (a ráda jsem to udělala) změnit názor, protože HP ukázal své brilantní logické myšlení a odvahu zabránit naprosté katastrofě.

Knihu jsem četla jedním dechem, zápletka nezklamala a epický závěr - třešnička na dortu. Pokud jste nad HP nezlomili hůl, rozhodně po Bubble sáhněte, nebudete litovat. :)

Komentáře (0)

kniha Bubble recenze