Kam se poděla?

recenze

Posedlost (2021) 5 z 5 / Jack333
Posedlost

Těch ztrát v životě proběhne tolik, že nevíme, která z nich je pro nás ta nejbolestivější. Rodič nechce přežít své dítě, učitel své žáky, přítel přítelkyni a naopak, a přesto se to čas od času děje a bolí. Co když se ale k nám náš milovaný z nějakého důvodu nevrátí…

…a zmizí. Dcera vysloužilého policisty Jessica je někým unesena a čas kvapí. Čím déle je pohřešovaná, tím naděje na naleznutí její osoby živé klesá. Vyšetřovací tým se snaží dělat vše, co je v jejich silách, ale pro okolí – především pro její rodinu – je to málo. Kdo ji chtěl unést? Je možné, že nebyla tím pravým cílem? Proč stopy vedou k nepřátelům Harryho Flowerse, který se „v minulosti“ živil nelegální činností?

Šestý příběh s detektivem Maxem Wolfem nedělá svým předchůdcům vůbec žádnou ostudu. Od začátku vás pohltí. Nedostanete ani jednu příležitost k tomu, abyste se nudili, jste totiž vnitřně hnáni k tomu zjistit, jak to skončí. A je jedno, jestli za to mohou vyvolané emoce, zajímavé epizodní linky nebo využité postavy. Nejvíce pozornosti jako vždy získal již zmiňovaný Wolf a trochu protikladný Flowers, o kterém mám stále pochybnosti. Umí to tak dobře hrát? Nebo se opravdu napravil?

Pokud jste nečetli předchozí díly, vůbec to nevadí – mohu jen doporučit! Nějaký menší odkaz na detektivovu minulost tu samozřejmě je, ale nemělo by vás to nijak zaskočit a děj knihy Posedlost neznalost nenaruší. Co byste dělali vy, kdyby jste takovým způsobem o někoho milovaného přišli?

*
Žena zatím skočila po mně, aby dokončila to, co mladý muž začal.
Když mi začala přejíždět nehty po obličeji, aby mi vyškrábala oči, cítil jsem vůni ručně balených cigaret a parfému Chanel No. 5. Shodil jsem ji ze sebe a žena se zachrčením narazila do zdi.
Harry Flowers se snažil podívat na podlahu. U toho divoce mrkal, křičel a nadával.
„Nevidím! Já nic nevidím! Já nevidím!“
Ale pak poslepu sáhl dolů, a když se postavil, měl v ruce řeznický nůž.
A já poprvé uviděl násilí, které v sobě měl.
*

Komentáře (0)