Jestli to řekneš

recenze

Jestli to řekneš... (2022) 5 z 5 / ctenarEvaKeTl
Jestli to řekneš...

Gregg Olsen - Jestli to řekneš

Tuto knihu budu mít v hlavě hodně dlouho, dost možná už napořád.

Kniha vypráví příběh sester Nikki, Sami a Tori a jejich rodičů Davea a Michelle "Shelly" Knotekových.
Speciálně Shelly udělala pro svou rodinu vše možné, kromě vytvoření pocitu bezpečí a šťastného domova.
Shelly se už od útlého věku projevovala jako potížistka se sklony k manipulaci a tyranství. To se postupem času bohužel jen stupňovalo.

Kniha Jestli to řekneš… je mučivou a srdcervoucí výpovědí obětí čirého zla – a příběhem jak o něm, tak o svobodě a spravedlnosti, které si Nikki, Sami a Tori vybojovaly s nasazením života. Navždy sestry, oběti už nikdy víc – objevily světlo v temnotě, díky němuž se staly tím, čím jsou dnes – houževnatými ženami, milujícími, milovanými a kráčejícími dál vlastní cestou.

Těžko hledám slov, jakými bych knihu mohla sama popsat. Nemohu absolutně pochopit, jak mohlo všechno to šílenství Shelly procházet tak dlouho. Jak ji vůbec všechno to zvěrstvo mohlo napadnout.

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Určitě ve vás pak zanechá silnou stopu tak jako ve mně.

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

I po více než deseti letech jako by se sestrám Nikki, Sami a Tori Knotekovým při zaslechnutí slova „maminka“ zaryly do srdce dravčí pařáty. Pokaždé spustí lavinu vzpomínek, které byly od dětství jejich tajemstvím. Až dosud. Za za... více