Hacienda

recenze

Hacienda (2023) 5 z 5 / ctenarEvaKeTl
Hacienda

Isabel Cañasová - HACIENDA

,, Ted patříš k nám a stejně jako my tu zemřeš."

Beatriz neměla zrovna jednoduchý vstup do dospělého života... otce jí zavraždili před jejím očima povstalci, ona s matkou našla "útočiště " u vzdálených příbuzných, kteří jim dávali najevo, jak jimi pohrdají. Právě proto se upne k naději na lepší život, jež jí má poskytnout sňatek s hacendandem Rodolfem Solorzáno.
Při příjezdu na haciendu San Isidras se seznámí se sestrou Rodolfa - Juanou. Proč jí její manžel svou sestru zatajil? A proč má Beatriz při vstupu do domu pocit, že jí někdo sleduje?
Přízrak rudě žhnoucích očí, vtíravý chlad a noční běsnění v domu Beatriz přinutí vyhledat pomoc padre Andrese.
Podaří se jim společnými silami vyhnat zlo z domu? A jak skutečně zemřela první manželka Rodolfa?
Temné síly se nevzdávají.. zvítězí víra, nebo Beatriz propadne šílenství?

Kniha se četla krásně, je psaná ze dvou úhlů pohledu (Beatriz a Andres). Určitě se zařadí mezi mé oblíbence a vřele doporučuji každému, kdo má rád tajemno, posedlé domy a tajemství.

Hacienda Hacienda Isabel Cañas

Napínavý román o strašidelném panství uprostřed agávových polí 20. léta 19. století. V Mexiku končí válka za nezávislost na Španělsku a z císařství se stává republika. Otce mladé Beatriz během povstání popravili a její rodný dů... více