Jedna jediná esemeska...

recenze

Ak mi uveríš (2019) / Lucia007
Jedna jediná esemeska...
...esemeska v manželovom mobile pípla práve vo chvíli, keď stála pri ňom.
„Hneď som vedela, že niečo nie je v poriadku,“ prižmúrila oči a pery zovrela do tenkej čiarky, „pretože sa zatváril veľmi čudne, keď si ju prečítal.“
Samozrejme zatĺkal, mlel čosi o omyle. Veď počuli ste niekedy o chlapovi, čo by sa dobrovoľne priznal?

Jedna jediná esemeska odoslaná nesprávnemu príjemcovi dokáže rozbiť manželstvo... Presne o tom je príbeh Ak mi uveríš od Katky Gillerovej, jednej z najobľúbenejších slovenských autoriek.
Život nám občas pripraví aj nemilé prekvapenia. Iní ľudia, dokonca kamaráti, nás zatiahnu do nepríjemných situácií a vyrobia nám problémy, ktorých máme už aj tak dosť.

Takáto jedna omylom poslaná esemeska spustí okolo 28-ročnej Viki sled nečakaných udalostí. Stane sa to po rokoch, keď sa už konečne spamätala zo zrušenia vlastnej svadby a smrti blízkeho človeka.
Viki sa stará o malého synovca a jej citový život je momentálne na bode mrazu. Zrazu stretáva muža z jednej trápnej situácie v minulosti. A tento okamih jej zasiahne do života tak, ako to ani vo sne nečakala.

Jedenásty román Kataríny Gillerovej Ak mi uveríš vychádza v novom vydaní. Pohodový, oddychový príbeh o láske, životných prekvapeniach, niekedy aj bolesti, no i nádeji.
Gillerová dokáže písať jednoducho a pritom veľmi pútavo, čo dokazuje aj v tomto príbehu. Prepletené vzťahy, tajomné i bolestivé situácie, a k tomu napätie, ktorým si udržiava našu pozornosť. Do toho pridá štipku humoru, skutočný život a samozrejme veľa lásky, z ktorej sa občas až zatočí hlava.

Katarína Gillerová je jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Doteraz napísala sedemnásť románov a má neopakovateľný štýl písania.

Esemeska v manželovom mobile pípla práve vo chvíli, keď stála pri ňom.
„Hneď som vedela, že niečo nie je v poriadku,“ prižmúrila Darina oči a pery prísne zovrela do tenkej čiary, „pretože sa zatváril veľmi čudne, keď si ju prečítal.“
„A dal ju prečítať aj tebe?“ naklonila sa k nej Nikola z odbytu.
Oči rozšírené, dych zatajený od nedočkavosti.
„Nemal iné východisko,“ uškrnula sa Darina. „Nastavila som dlaň a neústupne naňho pozrela, keď začal čosi mrmlať o omyle. Musel mi mobil podať.“
„Určite zatĺkal,“ plesla sa Lena po stehne. Odborníčka na neveru a objednávky.
„Samozrejme, že zatĺkal!“ prisvedčila jej Darina rozhorčene.
„Ale ja som mu neverila ani slovo.“
„Všetci zatĺkajú!“ vyštekla Lena. „Počula si niekedy o chlapovi, čo sa dobrovoľne priznal?“
„Čakajú ťa ťažké časy,“ poznamenala pani Alenka. Bola vo firme najstaršia, mala päťdesiatdva rokov a za sebou dve nevydarené manželstvá.
„Som fakt šokovaná,“ krútila hlavou Darina a dlaň si pritláčala na hruď s bolestivým výrazom v očiach. „Ale ja mu to nedarujem! On ešte uvidí, ako s ním zatočím!“ rozčuľovala sa.

kniha Ak mi uveríš recenze