Jak mě autorka přesvědčila o svých knihách, aneb recenze Dvůr mlhy a hněvu

recenze

Dvůr mlhy a hněvu (2017) / Honsova58
Dvůr mlhy a hněvu

Recenze obsahuje pár spoilerů (ale nic velkého)
Obsah: Ve zkratce vám řeknu o čemu kniha je. Feyre v minulém díle uzavřela dohodu s Rhysandem, že jeden týden v měsíci s ním stráví na jeho dvoře. Kniha začíná tím, jak probíhá život Feyre na Jarním dvoře, jejími depresemi a myšlenkami na to jestli se opravdu chce stát ženou Tamlina. Den kdy si ho má vzít za ní přijede Rhysand a od této chvíle příběh začne utíkat. V knize se řeší válka proti Hybernu a Feyre se začíná učit novým dovednostem.

Hodnocení:
Knihy od autorky na mě působily průměrně, nemohla jsem se do nich začíst, ale tato kniha mě přesvědčila, že bych si měla na knihy od SJM udělat jinný názor. Po přečtení knihy jsem se na ní po čase vrhla znovu a zamilovala jsem si jí ještě více.
Začátek, když byla Feyre u Tamlina, jsem měla chuť Tamlina zabít za jeho chování, i když v minulé knize jsem tuto dvojici milovala, teď se to opravdu hodně změnilo. Když si pro ní přijel Rhysand poprvé říkám si, né zase milostný trojúhelník, to snad né. Nejdříve jsem Rhysanda nesnášela, ale postupem času jsem si ho oblíbila, jako většina holek, i když je trochu přikreslený (v normálním životě, by se takto nechoval), ale to nevadí.
V téhle knize se objevila nová postava Mor, kterou jsem si od první chvíle zamilovala.
A jsem moc ráda, že se tu znovu objevily Elain a Nesta, i když Nestu jsem nesnášela za její chování, ale kdyby v téhle knize nebyla, nebylo by to ono.
Štvalo mě, že některé scény byly, až moc natahovány a vztah mezi Rhysandem a Feyre by podle mě měl probíhat rychleji (vím v srdci má pořád Tamlina), ale já si neustále říkala “Holka pusť ho z hlavy, je tu přece Rhysand, jsi slepá”:)
Tak jste si přečetli můj názor na knihu, napište mi jestli se vám líbila, jestli si chcete přečíst více recenzí na knihy, naštivte můj blog: www.booksbycath.blogspot.cz
Vaše Cath