Kniha, která vám nedopřeje usnout

recenze

Dvůr křídel a zmaru (2018) / Honsova58
Kniha, která vám nedopřeje usnout
Tak jsem se konečně dočkala, je to tu vydali Dvůr křídel a zmaru. Když jsem knihu držela v ruce, neměla jsem slov z té nádherné zelené obálky. To rozhodně není všechno, co mě na knize zaujalo. Recenze bude obsahovat, i pár spoilerů z minulých dílů a také i několik spoilerů z této knihy, ale nebojte na všechno vás upozorním:)

Obsah: Kniha začíná na Jarním dvoře, kam jela Feyre uskutečnit svůj úkol. Vidíme, jak pokračuje vztah mezi Tamlinem a Feyre. (Kdo nečetl druhý díl nepokračujte ve čtení recenze, tedy pokud si chcete zkazit překvapení, tak klidně čtěte dále)
Feyre uteče s Lucienem zpátky na Noční dvůr, kde se opět shledává s Rhysandem a samozřejmě i se zbytkem party. Celou knihu se řeší přípravy na bitvu proti Hybernu, ale samotná bitva je jen ve třech kapitolách. V knize narazíme na spousty klišé a řeší se tam vztahy mezi hlavními postavami.

Hodnocení: Neskutečně čtivá kniha, Která vám spánek rozhodně nedopřeje. S.J.M umí napsat závěry kapitol, donutí vás číst i další a další, já se jen těžko od knihy odtrhávala. Kniha se mi velmi líbila, ale také mě na ní pár věcí naštvalo.(to bych nebyla já;) Za prvé: Na bitvu se připravujeme celý druhý díl a také ten třetí a samotná bitva, je pak na tři kapitoly, to mě dost naštvalo. S.J.M. umí skvěle vytvořit fantasy svět, také vztahy v knize, skvěle popisuje, ale neumí napsat bitvu.
Za druhé: Některé části mi přišly, že byly v knize navíc a kniha mohla klidně mít o 100 stránek méně.
Za třetí: SPOILER
Když zemřela Amren, podle mě bylo docela klišé, že vlastně nezemřela. Ona se obětovala, když ji chtěla autorka zachránit, podle mě to měla udělat mnohem složitěji. (Neříkám, že nejsem ráda, bez ní by to nebylo ono.)
KONEC SPOILERU
Kdyby mi někdo dal za úkol: Vyber nejlepší tři postavy ze série? Asi bych dost dlouho váhala, ale já jsem to pro vás udělala, i když je v knize mnoho skvělých postav vybrala jsem: MOR- Ta holka je prostě boží, nemám k ní více slov.
RHYSAND- Toho S.J.M. vytvořila opravdu dobře.
FEYRE- I když se najde mnoho lidí, kteří jí nesnáší, já k nim rozhodně nepatřím. Kolik hrdinských činů udělala? Tolik odvahy, cením.

I když knihá má tolik stran, měla jsem jí přečtenou velice rychle, už se moc těším na další knihy od této úchvatném autorky, která se svými knihami zapsala do dějin. Je to nová J.K.R..
Jestli se vám moje recenze líbila, byla bych ráda kdybyste se podívali na můj blog (odkaz na mém profilu) a byla bych moc ráda kdybyste mi do komentáře napsali co se vám líbí, nebo co byste na mých recenzích pozměnili (prosím o upřímný názor) Jelikož jsem se po dlouhé době vrátila do psaní recenzí, tak chci aby se vám mé recenze, co nejvíce líbily.
Děkuji za přečtení.

Komentáře (0)

kniha Dvůr křídel a zmaru recenze