Já budu muž, ty se staň hospodyňkou!

recenze

Co můžou muži, můžu i já (2014) / ciniminisek
Já budu muž, ty se staň hospodyňkou!
„Nikdy v životě jsem nebyl tak unavený jako teď."
Hodnotí svou několika měsíční práci. Pěkné, když si představím, že tohle všechno jsem měla absolvovat JÁ, JAKOŽE dobrovolně!“
Majka jednoho dne zjistí, že je těhotná. Její nalinkovaný život je ohrožen. Děti chce, ale ne teď. Má před povýšením, ráda se baví, ještě raději pracuje. Její jediná myšlenka po tomhle zjištění, je potrat. Ale o tom nechce slyšet Vladko, její dlouholetý přítel. Oba dva se ocitají v patové situaci. Vladko si povolá na pomoc rodiče, nakonec vyhrává, alespoň si to myslí. Majka je neoblomná. Chceš dítě? Fajn, budeš s ním na mateřské.
Jak tohle může dopadnout?

Jednohubka psaná čtivým stylem. Lehce vtipná, přesto vážná, to je kniha Co můžou muži, můžu i já. Samotné téma knihy je o životě, někde se takové věci dějí a nikomu nepřijdou divné, komu ano, mlčí o tom. Vše je ale psáno z druhé strany, jak by se to líbilo vám, pánové? Silvia Antalíková, matka dvou dětí, žena různých zaměstnání a především autorka této knihy, která je jejím debutem z roku 2012. Tato Slovenská autorka dokázal popsat přesně to, co se děje milionům ženám v celém světě, ale z opačné strany. Já to pokládám za perfektní nápad. Muž se doma stará o dítě a domácnost, kdy jeho žena vydělává peníze. Jak takový vztah může dopadnout a jaké to má následky, popsala autorka přímo skvěle.

Kniha se čte vážně dobře a velmi rychle. Příběh je až hmatatelně uvěřitelný a přes počáteční rozpaky nad autorčinými ustavičnými vykřičníky, si dokážu představit, že si příběh přečtu zas. Jako matka dvou dětí jsem z počátku měla problémy s hlavní hrdinkou, ale možná právě proto, že jsem ta "pravá" matka, dokázala jsem se vcítit do protagonistky Majky, možná až moc snadno. A právě proto se mi celá kniha líbila.

Příběh ze života, plný očekávání.
Jinde by mi hlavní protagonistka vadila, ale v tomto příběhu se mi líbila a sedla mi tam. Díky ní, se u čtení pořádně emočně vybouříte a nebude Vám kniha lhostejná a přesně tak, to má být. Navíc nám autorka darovala úžasného partnera pro život. Konečně pořádný chlap, o kterém si ženy myslí, že prostě neexistuje, ale on je, právě v této knize. Po celou dobu čtení, jsem byla jak na trní, četla jsem s pocitem očekávání, kdy přijde to veliké osvícení. Zda jsem se dočkala, musíte zjisti už samy.

Knihu Co můžou muži, můžu i já doporučuji úplně všem ženám a hlavně mužům, které mají, či jen smýšlejí o rodině.

Zdroj recenze: www.fantasy-maka.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Co můžou muži, můžu i já recenze