Hledám, hledáš, hledáme!

recenze

Království Čurbeskov (2021) 5 z 5 / Podlavicí
Království Čurbeskov

Máte-li rádi hledací knížky, bude pro vás Království Čurbeskov to pravé ořechové. Jedná se o pokračování leporel Zámek prince Bordelníčka a Zámek princezny Čurbesky, přičemž vůbec není nutné mít všechny (taky máme jen Království Čurbeskov).

Nevím jak u vás, ale u nás to někdy (někdy i častěji) vypadá jako v Čurbeskově, protože dcerka je přeborník ve vytváření kreativního nepořádku (zřejmě po mamince). Proto je nám tohle leporelo zřejmě velmi sympatické a bavíme se jím celá rodina.

Jedná se o velkoformátové leporelo plné hledacích úkolů seřazených od těch nejlehčích až po ty natolik obtížné, že se u nich zapotí i maminka s tatínkem.

Ilustrace jsou hravé, vtipné a opravdu velmi bohaté, tudíž se mezi nimi hledaný předmět kolikrát velmi lehce ztratí.

V téhle knize nejde o příběh, ale o zábavu. Ovšem ne ledajakou. Skrz hledací úkoly si děti trénují zrakovou diferenciaci, postřeh, soustředění a také slovní zásobu, protože hledají opravdu různorodé předměty.

Knížka je určena dětem 3+, ale my už ji frčíme teď ve dvou letech dítěte (jakože všichni a dost nás baví porážet tatínka).

Děkujeme společnosti Albatros Media, a. s., za poskytnutí recenzního výtisku.