Gwen a Gideon, tentokrát naposledy! (Ach, pardon, a Xemerius)

recenze

Zelená jako smaragd (2013) 5 z 5 / Jolilinka
Zelená jako smaragd

Tak jsem se konečně dočkala a mohla jsem si tuto naprosto skvělou knížku přečíst. A stejně jako předchozí díly: opět mě nadchla, zaujala a pobavila a velmi autorce vděčím za Xemeriuse, který se v knize postaral o většinu zábavy.

Tentokrát jsem neodolala a nemohla jsem si knihu pouze půjčit v knihovně: rovnou jsem si ji koupila. A zjistila jsem, že to bylo správné rozhodnutí, protože kniha za to rozhodně stojí.

Gwennin úžasný příběh pokračuje dál a tentokrát je ještě napínavější než v předchozích dílech. Kolikrát jsem od knihy nemohla odtrhnout oči.

Gwenny má zlomené srdce, protože Gideon přiznal, že jeho láska k ní je pouze hraná, aby mohl obalamutit hraběte Saint Germaina. A právě tady vznikl výraz "pokojová fontána": Gwen totiž doma ve svém pokoji neustále brečí a je k nezastavení, a Xemeriuse to začíná vytáčet, zároveň si však o svou Gwenny dělá starosti. Bojí se, že Pokojová fontána se nedá léčit. No jo, blbej Gideon, že chudince Gwen zlomil srdce. Gwenny však zjišťuje jednu zásadní věc o své rodině a ta jí naprosto převrátí život naruby. Totiž... je její matka opravdu její matkou?

Poslední díl této série mě ani trochu nezklamal, dokonce byl i nad moje očekávání. Byl vtipný, zábavný a napínavý: tedy měl přesně ty vlastnosti, které by dobrá kniha měla mít.

Gwenny byla chudinka celá smutná a zoufalá a většinu času trávila s Leslie. Na Gideona ani nepomyslela (to v jazyce holek znamená "Myslím na něj furt a nemůžu přestat.") Bohužel mu nevlepila facku, kterou autorka slíbila, a já se jí ani nedivím (i když by to bylo super). Sama bych mu jednu sice flákla hned, ale já nejsem Gwen a nemám zlomené srdce.

Hned mi ale bylo jasné, že to nemůže být jen tak, proč by jinak Gideon za Gwen pořád lezl a říkal jí: "Chci ti to vysvětlit!"? No, vyvrbilo se to úžasně a musím říct, že tak jak mi vždycky hádky dvou hlavních postav přijdou vtipné a nejradši bych je ještě podporovala, tentokrát mi to rvalo srdce, protože jsem s Gwen hluboce soucítila.

I Xemerius se zase pěkně ukázal a jen potvrdil, jak je úžasný a vtipný. Vážně, co by to bylo za knihu, kdyby tam nebyl? Ani pomyslet :)

Knížka byla akční a napínavá a možná i ze všech dílů nejlepší, to se mi však blbě posuzuje. Každopádně mi bylo velmi líto, že série už končí, nejradši bych si ještě pár dílů přidala :) Co třeba Průhledná jako křišťál nebo Žlutá jako citrín, a co Fialová jako ametyst? No neznělo by to cool? :D