Excentrik s naditými kapsami

recenze

Jackaby (2015) / katy238
Excentrik s naditými kapsami
Městečko New Fiddleham je jen dalším nudným a šednoucím místem na americkém pobřeží, navíc je tam spolu se začínajícím zimním obdobím i dost chladno a chladné je i přijetí mladé Abigail. Dívka připlouvá s představou o novém životním startu, ale realita je tvrdší než ledová dlažba, po které musí chodit spoustu hodin, aby si našla jakékoliv zaměstnání. S přibývající tmou a klesajícími stupni Celsia je zoufalství dívky téměř hmatatelné, zkouší tedy své těžce zkoušené štěstí i u poněkud svéhlavého vyšetřovatele Jackabyho.

A náhle se ono odvrácené štěstí usměje a dívka se vrhá po hlavě do nezvyklých dobrodružství u svého nového a špatně čitelného zaměstnavatele a do nové výzvy v podobě neobvyklého vyšetřování. Je nutné odhalit vraha a to dost rychle. Počet obětí stoupá nebezpečně rychle a Abigail si pomalu uvědomuje vážnost situace.

A to nejenom ona...

Jackaby patří do literatury spíše určené mladším ročníkům, neznamená to ale, že by v knize nenašel starší nebo zkušenější čtenář nic zajímavého. Poznámky i monology excentrika Jackabyho dokážou rozesmát a mohu říct, že kniha mě skutečně velice zaujala. Jedná se o opravdu lehké čtení bez přehršle citových výlevů a starosvětská zdrženlivost Abigail v láskyplných litaniích mi plně vyhovovala. Neodvádí tak pozornost od hlavní zápletky knihy, která sice není nikterak složitá, ale ani urážlivě jednoduchá a dokáže děj utáhnout až do samého konce.

Na anglických odkazech autora jsem zahlédla zmínky o již vydaných pokračování dobrodružství paranormálního detektiva, pokud tedy nakladatelství Host další díly u nás zkusí vydat, rozhodně budu patřit mezi ty, kteří si je opatří.

Jackaby je totiž skutečně dobrým partnerem na cesty i líná odpoledne a samotnou mě zajímá, do čeho se namočí příště.

Komentáře (2)

kniha Jackaby recenze

katy238
16.08.2016

To jsem ráda. Snad se vám bude taky líbit.

Skeeve
16.08.2016

Zajímavé. Recenze mě navnadila. Knihu si pořídím...