Držte se pavouků!

recenze

Harry Potter a Tajemná komnata (2000) 5 z 5 / Američanka510
Harry Potter a Tajemná komnata

Nečekala jsem, že budu někdy psát recenzi na tuhle knihu a ještě kladnou. Vlastně jsem čekala, že jestli to někdy přečtu napíšu na to něco špatného, ale já u obouch dílů brečela, usmívala jsem se a dokonce i nahlas se smála. Tenhle text sepsal člověk, který před rokem totálně nenáviděl Harryho Pottera. Co před rokem ještě tak před 3 měsíci. Netušila jsem, že si jeho příběh natolik zamiluji. Filmy všechny jsem zvládla za tři dny a u téhle knihy jsem trhla svoje čtecí rekordy. Celkově celá série je dokonalá. Autorka je senzační člověk, který jen tak někdo ještě dlouho nepřekoná. Budování děje a hlavně autorka tvoří citová pouta ke všem postavám, protože se jim zkrátka všem věnuje. Milujete, nenávidíte a nebo jejich osobnost ještě zkoumáte a snažíte se jí pochopit. Miluji postavu Hagrida, jenž má takový otcovský opatrovatelský duch a zároveň tu prdlost díky tomu ho miluji. Minerva McGonall přísnost, ale uvnitř duše je matka pro všechny a za druhý hrála profesionálně famfrpál. Sport, který bych dokázala sledovat do nekonečna. Postupem času jsem si oblíbila i Draca, který mi ve filmech byl extrémně nepříjemný, ke konci děje jsem zjistila o něm pár informací a budování vztahu u téhle postavy bylo pro mě zdlouhavé. Zakazuji vám nenávidět Snapa, protože on je vyobrazovaný ve všech dílech jako nespravedlivý člověk a v posledním díle ho autorka očistí a jeho charisma naprosto pochopíte dejte mu šanci. Doufám, že neuděláte stejnou chybu jako já budete soudit něco co pořádně neznáte. Tak naschle u další recenze.

wistar
26.01.2022

taky bych všem doporučil se podívat na Harry Potter Návrat do Bradavic, je to skvělé vzpomínání na filmy.

Naias
26.01.2022

Páni moji, to je akože po česky? A recenzia je trošku viac než "milujem tieto postavy".

Yunnan
25.01.2022

A navíc ho hraje úžasný Alan Rickman, takže ho skutečně nejde nenávidět :o)).

wistar
24.01.2022

Souhlasím je to perfektní kniha. Sice další dílům ubyla ta pohádkovost, ale mám rád celou sérii