Drastičnost = kvalita?

recenze

Final cut – Vrah z internetu (2014) 4 z 5 / MikeDV3
Final cut – Vrah z internetu

V Berlíně začal řádit psychopatický sériový vrah, který oběti drasticky zabíjí a následně jejich jménem posílá příspěvky na facebook. Tento případ získá policistka Clara Vidalisová společně se svým týmem ze speciálního oddělení pro psychicky narušené vrahy. Postupem času Clara zjišťuje, že vrah chce hrát hru jen s ní. Německá policistka se bude muset rozhodnout jestli zůstane policistkou, nebo vraha chladnokrevně zabije.

Tento citát mě v knize velmi zaujal:
„Ve světě, v němž čím dál větší převahy nabývá digitální komunikace, je živý ten kdo je živý digitálně, i když je ve skutečnosti mrtví." Uvažovala Clara.

Na knize mě velmi překvapila její drastičnost. Autor se nebojí zacházet do hrůzných detailů mučení, vražd a dalších děsivých věcí, ze kterých běhá mráz po zádech. Několikrát se mi při čtení objevil na tváři znechucený výraz.

Velikým kladem jsou podle mého názoru psychologické části knihy. Dozvěděl jsem se spoustu informací o smíšlení sériových vrahů a jinak psychicky narušených osob.

Věc která se podle mě moc nepovedla je skutečnost, že se čtenář dozvítá spoustu věcí dřív než policie a pak musí čekat, až na to příjdou.

Celkově se mi Final cut i přes některé chyby líbil a považuji ho za jeden z nejlepších Thrillerů. Určitě ji doporučuji.