Příběh chlapce v parku

recenze

Chlapec v parku (2018) / MikeDV3
Příběh chlapce v parku
Obsah: Prodavač ve zdravé výživě Dylan Aaronsen je zvyklý chodit každý den do parku k jezírku, kde se snaží získat inspiraci k psaní básní. Po chvíli zjišťuje, že se v parku stále ve stejnou dobu objevuje chlapec, který ho zaujme kvůli svému podivnému chování a zraněním, které má na těle. Dylan se rozhodne chlapci pomoci a zjistit, co se s ním děje. Postupně začne rozkrývat příběh mnohem děsivější, než se původně zdálo…

V knize se mi velmi líbili začátky jednotlivých kapitol, které obsahovaly úryvky z Dylanových básní. Osobně poezii vůbec nerozumím, ale v tomto případě byly verše skvěle srozumitelné a ještě víc umocňovaly atmosféru knihy a její téma.

Velmi kladně hodnotím styl, kterým je kniha napsaná. Tím, že je kniha psaná v ich-formě, tak se osobnost postavy promítala přímo do slohu. Například kvůli tomu, že je hlavní hrdina básník se v knize objevuje hodně uměleckých slov.

Celá kniha se točí okolo tématu násilí na dětech. I přesto, že je to emočně náročná četba, tak se autor nepouštěl do žádných podrobných popisů a spíš jen klouzal po povrchu. Místo toho, se rozhodl dávat čtenáři náměty k zamyšlení a obohatit ho. Například já jsem si díky ní uvědomil, jak moc si vážím své rodiny a skvělých vztahů, které mezi sebou máme.


Kniha mě často nutila zamýšlet se nad otázkou viny a adekvátního trestu za zločin. Příběh mi opět připomněl, že v životě nic není černobílé a nutil mě se na všechno dění dívat z různých úhlů pohledu. Pokud se mi tohle u nějaké knihy stane, považuji to za obrovské pozitivum, protože zbožňuji literaturu, která vás neustále nutí přemýšlet a přehodnocovat své názory.


Shrnutí: Chlapec v parku mě neuvěřitelně překvapil a nebojím se říct, že i trochu upravil moji osobnost a pohled na život. Doporučil bych jí čtenářům, kteří hledají knihy, která je donutí přemýšlet a pokládat si otázky, na které neexistují správné odpovědi, jen odpovědi lepší a horší.

Komentáře (0)

kniha Chlapec v parku recenze