Dokonalost k zblití

recenze

Za zavřenými dveřmi (2017) 5 z 5 / katy238
Za zavřenými dveřmi

Grace a Jack žijí své manželství snů. Dokonalý dům, Jackovo dokonalé zaměstnání, dokonalé postavy. Není možné najít na jejich životech chybku.

Jejich životy nejsou vzájemně ani oddělené, žijí jako dvojčata v nádherném snu, kde je vše společné a nic se nedá oddělit od druhého.

Protože vzájemná naprostá důvěra je tou hybnou silou v jejich blyštivých životech, jež spojuje láska.

Jenže pod lesklým povrchem něco pořádně hnije.

Kniha Za zavřenými dveřmi se ke mě dostala šťastnou náhodou díky akci známého portálu s elektronickými knihami a jejich báječné srpnové akci. Za deset korun bych byla blázen, nekoupit, zvláště, pokud přičtu ovace a recenze zvracející nadšení na všechny strany.

Čtení jsem neodkládala dlouho a naivně knihu vybrala jako oddychovou po náročnější Sophiině volbě.

Byla pravda, že přemýšlet se u toho příliš nemuselo. A byla pravda, že to ani nebylo potřeba, protože příběh mě pohltil natolik, že jsem to ani nestíhala. A byla pravda, že místy mi z něj bylo hodně zle.

Vyprávění o jedné osudové lásce Jacka a Grace a o Gracině mladší sestřičce Millie s neblahým Downovým syndromem je háček, který vás od první stránky do poslední nepustí. Autorka dávkuje šokující zjištění po dávkách a co čtenáři nepřijde zřejmé na první pohled, mu pleskne do tváře o několik odstavců dál.

Brilantní prolínání minulosti a přítomnosti jde ruku v ruce s nadějí, že Grace to zvládne, že už v příštím odstavci se jí podaří vyklouznout, následují však trpká zklamaní z dalšího nezdaru.

Kniha se stala během krátké doby hitem a vůbec se tomu nedivím. Je to jedna z knih, které udělali reklamu sami spokojení čtenáři, což je ten nejsprávnější postup, jaký může být.

Příběh vypráví Grace v první osobě a čtenář se těžko ubrání sympatii k ní. Přála si jen klidný život a řešení životních trablů a Jack jí je nabídl. Že si na oplátku vzal všechno a chtěl ještě více, není její vina.

Ono to není tak nepodobné jiným příběhům, třeba i v okolí našich životů...

MikeDV3
03.09.2017

Taky mi přijde velká škoda, že zde více lidí nepíše k recenzím komentáře. Člověk má větší motivaci psát. Hezký den i Vám :-)

katy238
03.09.2017

Moc vám děkuji. Mam tu někdy pocit, že jsou tu vyžadovány recenze vysoké úrovně na knihy mimo mou mentální kapacitu, o to více mi taková zpráva udělá radost. Mějte hezky zbytek dne :-)

MikeDV3
03.09.2017

Opravdu krásná recenze na úžasnou knihu. Naprosto souhlasím. Moc se mi líbí Váš styl psaní.