Dobrodružství v muminím údolí

recenze

Dobrodružství v muminím údolí (2021) 5 z 5 / Veru_Eli
Dobrodružství v muminím údolí

Tato kniha byla pro nás vybornou volbou. Za fantastickou ilustrací (která je u nás díky věku Elenky pořád rozhodující při výběru knížky), se skrývá osum příběhů a každý je unikátní.
Muminci jsou hlavní postavy pohádkových příběhů a žijí jako starostlivá rodina  skřítků ve svém domě v  muminím údolí.
Mumínci a jejich kamarádi Šňupálek, malá Mia, slečna Ferka a Čenich se v příbězích setkají s hatifnaty, ochočí si malého dračka nebo se setkaji s Moranou. Příběh vždy dobře končí a je z něho cítit přátelství mezi kamarády.
Takže vidím v každém příběhu i přínos a poučení pro děti,že kamarádi jsou pro nás důležití a máme si navzajem pomáhat.
Mě se tedy nejvíc líbí postava malé Mii, která je škodolibá potvůrka s drdůlkem,ale bez ní by vlastně byla nuda.
Dcerce se líbí nejvíc Muminek. Každá postava má své vlastnosti a je zajímavá. Třeba postava Šňupálka. Negativa jsem na této knize opravdu žádná nenašla. Naopak krásné, barevné obrázky a poutavé příběhy čtu pred spaním dceři pořád dokola,poněvadž si to vyžaduje. Je těžké se s hrdiny této knihy rozloučit, když ji dočtete.

Naias
07.03.2021

Ak sa s hrdinami ťažko lúčite, prečítajte si originálne príbehy od Tove Jansson. Možno sa vám budú páčiť ešte viac než táto napodobenina.