Dívka ve vlaku aneb stalo se to doopravdy?

recenze

Dívka ve vlaku (2017) / Kniholapka
Dívka ve vlaku

Rachel, žena, co každý den dojíždí vlakem do Londýna. Dříve byla ženou, která měla dobrou práci, manžela a žila spokojeným životem. Ovšem jen do té doby než jí do života vešla tragická událost, odchod manžela a alkohol. A také jeden podivný den a jedna cesta vlakem do Londýna, kdy... Rachel o sobě pochybuje, pochybuje jestli to, co viděla bylo skutečné. Opravdu se pohybuje na hranici snu a reality? Opravdu je ten bezcenný člověk a opravdu jí alkohol tak zamlžuje mysl? Nebo je tohle všechno pravda a skutečnost?

Spousta otázek, názorů a dojmů. To vše dává tato kniha.
Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, ale postupem času mě zápletka začala zajímat. Čím jsem byla dál, tím víc jsem si uvědomovala povahy hlavních hrdinů. Postupně jsem dostávala odpovědi na své otázky a pozvolna rozvolňovala uzel.

A závěr? Překvapivý. Jak už to tak bývá, měla jsem pár tipů. Ovšem žádný nebyl přesný.
Ačkoli jsem se na začátku nemohla začíst, knihu hodnotím kladně. Není to, dle mého názoru, kniha s obrovskou zápletkou a se strhujícím závěrem. Je to však kniha,
u které si zapřemýšlíte nejen nad jádrem knihy, ale i nad příběhy hrdinů. Nad jejich životy a povahami.
Knihu doporučuji. Je to zajímavé čtení!