Christina Lauren - Božský hráč

recenze

Božský hráč (2014) / Stefanie G.
Christina Lauren - Božský hráč
"Počkej," vyhrkl jsem, než jsem si stihl rozmyslet, co se vlastně chystám říct. Zavřel jsem oči a vzpomněl jsem si na běhání před pár dny. Byla docela hubená, ale hrudník měla pořádný.
"Ano?"
"Jestli ještě nekupujete, ať si Ziggy koupí..." střelil jsem pohledem po Maxovi, abych se ujistil, že je zabořený do novin. Teprve potom jsem pokračoval: "Ať si koupí nějaký podprdy," zašeptal jsem. "Na běhání, jo? Ale taky nějaký... no... normální. Jo?"

- Will a Chloe, Božský hráč, str. 45

*Třetí Božský je opravdu BOŽSKÝ*
Stylu, kterým Christina s Lauren píší jsem propadla už dávno s Božským bastardem. Moc dobře jsem věděla, že si nenechám ujít ani Cizince a už vůbec ne Hráče. Musím se přiznat, že k této sérii mám mnohem blíže než k už tolik zmiňované sérii Padesáti odstínů, že to snad ani není možné. Ačkoliv… Je tu jedna maličkost… Docela jsem se před čtením obávala, že třetí pan Božský už nebude tak dokonalý. Že Christina s Lauren už nebudou mít co vymýšlet a že příběh pojede ve starých kolejích jen s jinými postavami. I takové názory jsem četla.
Mně štěstí přálo a já se do Hráče hned po několika kapitolách zamilovala! Styl, jakým na vás obě autorky vybafly hned v první kapitole s nějakou tou sexuální eskapádou, je ten tam. Musíte si ještě dlouho počkat! A to bylo to, co se mi líbilo.
Kniha je psaná z pohledu obou hlavních postav, tak jako předchozí dva díly. Ze začátku se na děj koukáte očima Hanny a pak, když se Will konečně objeví, čtete příběh z jeho úhlu pohledu. Mně osobně se ten jeho líbil mnohem, mnohem víc!
Ale teď už na chvíli k ději…
Ziggy, neboli Hanna, je nejmladší dcerou Bergerových. Stále je jen zalezlá v laboratoři a soustředí se na svůj doktorát. To se ale nezamlouvá jejímu otci a nejstaršímu bratrovi Jansenovi. Především její bratr je přesvědčený, že by ve svých čtyřiadvaceti letech měla chodit víc mezi lidi a užívat si života. Někoho takového, kdo to umí a každý den to praktikuje, zná. Je to jeho nejlepší kamarád Will. Ten Will, do kterého byla Hanna celé své pubertální roky zamilovaná, ten Will, který ojížděl každou sukni, ten Will, který měl i pletky s její jedinou sestrou Liv. Jansen Hannu přesvědčí, že se mu musí ozvat, když bydlí oba dva v New Yorku. Je to přece jen rodinný přítel.
A tak začíná romantická a erotická houpačka. Hanna si vezme Jansenova slova k srdci a rozhodne se, že ač ji Will jakkoli přitahuje, bude si jen a pouze užívat. Naučí se od tohoto proslulého děvkaře, jak randit a jak flirtovat. Nic víc.
Nic netušící Will této hře ale propadá sám a neví, jak si se svými pocity naložit, když Hanna stále trvá na vztahu založeném na „kamarádi s výhodami“.
Rozhodně je to ze začátku vtipná podívaná a musím říct, že jsem si Willa opravdu oblíbila. Byl tak šarmantní, zábavný a… A fiktivní :D Vlastně se mi líbilo, že jsou věci najednou naopak – děvkař Will se zakouká, zatímco šprtka Hanna se chce jen bavit.
Kdo mi ale bohužel nesedl, byla právě samotná Hanna. Na začátku mi přišla uťáplá, ale hned, jakmile se znovu potkala s Willem, byla pěkně sprostá, až jsem sama koukala. :D Ale na to jsem si po chvíli zvykla. Užívala jsem si jejich vzájemného škádlení a narážek. Do té doby, než se z ní stala jakási puberťačka, která neví, co chce. Na začátku po Willovi toužila a snila o něm, pak ho svým způsobem měla a chovala se hloupě (slabě řečeno). To vážně nebyl můj šálek kávy a doufala jsem, že s tímhle chováním brzy přestane. Ke konci jsem ji bohužel nemohla ani vystát.
Přesto přese všechno jsem si čtení užívala! Třetí Božský mě nezklamal a byl opravdu BOŽSKÝ!

Svět je výjimečný pro ty, kdo jsou sami výjimeční.
- Will, Božský hráč, str. 209

*Božský Bastard i Cizinec stále na scéně*
Pokud jste si zamilovali Bennetta i Maxe tak jako já, určitě oceníte, že je Will jejich velmi dobrý přítel a tudíž se s nimi i jejich drahými polovičkami znovu setkáte. Sice jen okrajově, ale hlášky Bastarda i Cizince vám pozvednou náladu a rozveselí den!
Když se pak přidá Chloe a Sára, je to opravdu zábavné čtení! Já sama jsem za jejich přítomnost byla moc ráda. Najednou to nebylo až tak stereotypní (samý sex), ale dozvěděli jste se něco i o postavách z předchozích dílů (a že na konci budete zírat, kam se vše najednou dostalo). Mně osobně to nalákalo na rereading celé série!

*Pocity a doporučení*
Vy, co jste četli Bastarda i Cizince, nebo jen Bastarda, už jistě máte nějakou tu představu, co od Hráče očekávat. Je to taková pohádka pro duši. Takový dezert po těžším a náročnějším čtení. Je to skvělý společník na víkend k vodě, kdy si budete okusovat nehty, rozhlížet se okolo a co nenápadněji se červenat a culit.
Ale nenechte se zmást, Hráč je přece jen jiný než Bastard či Cizinec. Will nemá potřebu schovávat si Hanniny kalhotky ani si ji tajně fotit. Zato má jiné své zájmy. A vlastně bych řekla, že se od Bennetta i Maxe hodně liší. I když jej Christina s Lauren vylíčily jako děvkaře, mně takový nepřišel. Ano, byla tu úterní Kitty a sobotní Alexis (nebo naopak) a pak možná nějaká ta holka mezitím, ale pořád mi to nepřipadalo tak nějak děvkařské. Will byl na to až moc rozumný. Možná i trochu naivní a zabředlý ve stereotypu, který ho nebavil. Ale rozhodně nebyl divoký a neplál za každou krátkou sukní.
Co se týče mých pocitů z Hráče, jsem jím nadšená! Opravdu a neskutečně nadšená! Nezklamal mě, nebyla jsem v rozpacích a ani jsem neměla touhu přestat číst. Spíš jsem do knihy hleděla dlouho do noci. Jeden večer jsem se začetla a šla spát ve dvě ráno. Druhý den jsem ji dočetla. Tak moc se mi líbila! A tímto také Hráče DOPORUČUJI! A zároveň s touto recenzí doporučuji i celou sérii.
Tak jak jsem psala už v recenzi na Cizince – Hráč není Bastard, nikdy nebude. A ani nikdy nebude Cizincem s dokonalým přízvukem. Je to prostě Will, který přesně ví, co má ženám říct, jak se k nim má chovat, aby mu roztekly před očima. Umí to s nimi. Je hráč. To je jeho přednost. A pokud se o něm chcete dozvědět víc, neváhejte a pusťte se do čtení! Kupte si ho, pohodlně se usaďte, nenechte se ničím rušit a čtěte! :) Will Sumner za to prohýřené odpoledne ve fantazijním světě stojí! :)


Pokud byste si rádi přečetli úryvky, recenze na předchozí dva díly i nějakou tu zajímavost navštivte můj blog: stefanie-g-books.blogspot.cz

Stefanie G.

Komentáře (1)

kniha Božský hráč recenze

rafej
25.06.2014

Moc pěkná recenze, Stefanie, díky. Když jsem začala dělat českou webovou stránku pro "Božskou sérii", tak právě ta tvoje recenze na Bastarda byla jedna z těch, které se mi líbily nejvíc.
Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo měl z Hanny podobný dojem.