Chceli by ste byť radšej bohatý alebo šťastný?

recenze

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval

Čo je skutočným kľúčom ku šťastiu? Christian, úspešný bohatý realitný maklér má všetko, po čom kedy túžil, vysnívanú prácu, peňazí, koľko chce, dokonalé auto, fantastickú priateľku. Ale je to to, čo naozaj chce a potrebuje? Po tom, čo uzavrie obchod svojho života zisťuje, že necíti také uspokojenie a radosť, ako očakával.

Zo dňa na deň mu začnú chodiť zvláštne správy, ktoré ho zavedú do prírodnej rezervácie, kde jeho cesta za šťastím dostáva nový rozmer, spolu so zrzavým kocúrom Joshuom, ktorý ho odmieta opustiť.

Nádherný filozofický príbeh, nad ktorým je potreba sa naozaj zamyslieť. Knižka je naozaj krásna, ale je potreba ju dávkovať po častiach, je to skôr knižka na zamyslenie, než plnohodnotný príbeh, ale dá nám oveľa viac.

Bolo to krásne čítanie plné hlbokých myšlienok, ktoré sa dotýkajú každého z nás a to každý deň.

Pri čítaní som si uvedomila, aké zbytočne a absolútne bezvýznamné veci každý deň riešim! A väčšinou sú to negatívne veci, ktoré mi berú energiu a pozitívne myslenie. Zbytočne si nimi zaťažujem hlavu a pritom by som sa mohla zaoberať oveľa dôležitejšími vecmi, ktoré majú pre mňa zmysel a dokážem nimi zmeniť život k lepšiemu a hlavne ma urobia šťastnou.

Túto knižku odporúčam všetkým, ktorý sú viac duchovne založený a radi sa ponoria do filozofických a psychologických otázok bytia, ale aj obyčajným nenáročným čitateľom, ktorý chcú objaviť zmysel života a zistiť, že nie všetko, čo si myslíme, že je dôležité, naozaj dôležité aj musí byť.

Táto knižka vám zlepší deň, či chcete alebo nie

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Thomas Leoncini

Christian je bohatý realitní makléř, jenž vlastní porsche a žije v honosné vile. Když se mu konečně podaří uzavřít výnosný obchod, na kterém delší dobu pracoval, vůbec se necítí tak, jak doufal. Začne se sám sebe ptát: jsou peníze... více