Čarodějnice v Yorku?

recenze

Lovec čarodějnic (2016) / LucyEcstasy
Lovec čarodějnic

Kniha má krasně zpracovanou obálku, kterou bych si představovala, když by se mělo jednat o knihu spojenou s čarodějnictvím. Žádné kotlíky s lektvary, ženy s pihou na nose, ale jen decentní obálka.
Když jsem otevřela knihu, objevila jsem nádhernou mapku města York. Mám ráda mapky v knihách a ještě navíc když jsou tak krásně zpracované. Mapka nám zobrazuje důležitá místa, kde se děj následně odehrává.

Příběh nám líčí další příhodu Lady Bridget a její pomocnice Marty. Když je Hester Jacksonová pozve na svou vlastní popravu oběšením, uvědomí si, že opět začíná hon, který má vymýtit zlo z města, neboť je to Boží vůle. Obě toho byly již svědkem a znovu to již zažít nechtějí. Proto se snaží zjistit, co má její synovec Joseph za lubem. Ještě mnohem znepokojující je, že si pozval na pomoc její úhlavní nepřítelkyni Rebeku Hookeovou. Lady Bridget požádá svého přítele George, jestli by nemohl nějak zasáhnout proti honu na čarodějnice. Ten vymyslí způsob, jak to zmírnit, ale jednoho večera je zavražděn neznámým vrahem. Lady Bridget se pouští do pátrání po jeho vrahovi a zaplete se i do honu na čarodějnice. Když už je skoro na konci vyřešení vraždy, dostane se do hledáčku lovců čarodějnic nejen ona, ale i její rodina. Co teď? Bridget je bezradná a neví, co si počít. Když už to vypadá beznadějně, objeví se pomoc. Povede se Bridget zachránit rodinu?
Příběh se rozjíždí pomalu, ale ke konci už má rychlý spád. Kapitoly jsou delší a styl psaní je příjemný, čte se bez problémů.
V knize se objevuje jak napětí, vtipnost tak i láska. Opravdu nádherný příběh.

Postavám nemám co vytknout, protože kladné i záporné splňovaly, to co měly. Charakter, vzhled, styl vyjadřování, chování, prostě vše.

Kniha se mi opravdu líbila, četla se rychle, děj mi uběhl až moc rychle, řekla bych. Mám ráda detektivní příběhy i čarodějnictví, takže přesně kniha pro mne. Z této knihy jsem opravdu nadšená, proto ji hodnotím plným počtem hvězdiček a doporučuji každému.

Děkuji nakladatelství MOBA za recenzní výtisk, který mi poskytli.