Stvůry

recenze

Stvůry (2016) / LucyEcstasy
Stvůry

Začneme nejdříve s obálkou knihy. Když se dívám na jiné knihy označené \'\'původní česká detektivka\'\', tak musím říci, že tato mi přijde méně propracovaná než jiné české detektivky, ale říká se nesuď knihu podle obalu, proto jsem si knihu vybrala, protože mne zaujala anotace.

Příběh vypráví o malíři a opakující se minulosti. Když už je víceméně Ctirad smířený se svou ztrátou, zaklepe mu na dveře kriminalistka Šárka. Nejdřív si ji však splete se svým modelem a až na konci návštěvy se vlastně dozví, proč tu byla. Vyšetřuje vraždu mladé ženy, která je podobná tomu, co prožil Ctirad a jeho manželka před dvaceti lety. Během vyšetřování se Ctirad se Šárkou sblíží, až se z nich stane krásný, spokojený pár. Avšak Ctirad bere v podstatě tento případ jako osobní a snaží se pomáhat ve vyšetřování, co to jde. Otázkou je, zda to kriminalistům a policii pomáhá nebo naopak a jestli svou rodinu nezažene do nebezpečí.

Kniha je psaná po dnech a délka kapitol se střídá, ale i tak se kniha čte dobře. Co se týče děje, tak ten utíká, aspoň mně, do půlky knihy, potom se vleče, i když už nastupuje vyřešení celého případu a děje se toho tam podstatně více než v první půlce.

Pan Karafiát mi byl už od začátku sympatický a měl dobrý smysl pro humor. Taktéž jeho pozdější partnerka Šárka byla mou oblíbenou postavou. Co se týče lidí, kteří provedli ty strašné činy, tak by mne docela zajímalo, jak vlastně autor na motiv toho zločinu přišel, já o takových věcech dříve neslyšela.

Celkově knihu hodnotím průměrem, dávám jí tedy tři hvězdičky, neboť jsem četla už lepší detektivky. Kniha je taková oddechová, pro nenáročné čtenáře, ale ti co mají rádi pořádné napětí, těm knihu moc nedoporučuji, i tak kniha nijak neurazí.