Boj s nestvůrami

recenze

Světla nad Prahou (2022) 4 z 5 / Američanka510
Světla nad Prahou

Obsah
Domek Myška, lampář hlavní postava, bojující proti nestvůrám, které se skrývají ve tmě a zabíjejí lidi pro svoji potravu. Ora, pijavice, v duši je hodná, ale skrývá něco, co jí dělá pro lidstvo zlou.

Recenze
Nevěděla jsem, co od knihy očekávat, kniha vyšla letos a svým příběhem mě překvapila. Pijavice, které z knih neznáme, autorka vymyslela velice dobře. I když se pijavice jsou považovány za zlé tvory, tak v knize zjistíte, že všechny nejsou ze stejného těsta a mají taky svůj charakter. A takhle jsem si uvědomila, že všechny lidi nemůžeme házet do stejného pytle. Nezmění vám to pohled na svět. Lidé, kteří čtou hodně knih, tak už určitě něco podobného četli. Je mi sympatické, že autorka je z Ameriky a rozhodla se psát o naší malebné zemi a napsala to, tak jako by v naší kultuře, naše jídla a v našich městech jedla a žila celý život. Kniha je psaná s několika pohledů, střídají se mezi kapitolami, ale i v kapitole se prohodí párkrát pohledy. Napětí budované v celé knize, také nemělo chybu. I když jsem teď měla hodně fantasy za sebou, tak kniha mě vtáhla do děje.

U příští recenzí snad někdy. Vaše Lucka Ld.