Barber

recenze

Americký barber v Praze (2022) 5 z 5 / Kiwi92
Americký barber v Praze

Tiež radi čítate o živote skutočných ľudí??? Zaujímajú vás ich príbehy a osudy??? Tak tu pre vás mám jedno odporúčanie na presne takúto skvelú knižku!!!

AMERICKÝ BARBER V PRAZE -Kraig Casebier

Toto sa čítalo samo!! Ani neviem ako a už som bola na konci. Životný príbeh Američana, ktorý si natoľko zamiloval Prahu, že sa sem presťahoval a splnil si svoje sny.

Už keď bol mladý mal veľké ambície a vždy sa do všetkého púšťal bez rozmýšľania a po hlave.. A ako sám pripúšťa, nie vždy to bol najlepší nápad...ale ja si myslím, že len vďaka tomu zažil toho toľko, čo zažil.

Nemal to v živote ľahké, potýkal sa s mnohými problémami, či už psychickými, finančnými alebo mnohými inými, ale vždy sa tomu dokázal postaviť a ísť ďalej za svojím snom. Ktorý sa mu nakoniec splnil nad jeho očakávania.

Ako sám hovorí, nie je len barberom, je kuchárom, učil sa na úžasných školách a absolvoval prestížne kurzy vo Francúzku, Taliansku a v mnohých iných krajinách. Je umelcom, jeho diela môžete vidieť na jeho instagrame, maluje kávou. Touto knižkou sa z neho stal spisovateľ. A v zime sa občas stáva Santa Clausom. Je to jednoducho všestranne zameraný človek s obrovským srdcom a talentom.

Za tým, čo dnes má je neskutočné množstvo driny, úspechov, ale aj neúspechov a hlavne odhodlania a nevzdávania sa za žiadnych okolností, aj keď ti život hádže pod nohy jedno poleno za druhým.

Ľudia sa ho vždy pýtali, ako sa mu to všetko mohlo podariť, tu je pät základných pravidiel:
1. Vyjsť zo svojej zóny komfortu
2. Pýtať sa
3. Hovoriť áno
4. Riskovať
5. Stáť si za svojim

Jeho prvá Česká priateľka mu raz povedala:"Si veľký chlap s veľkých srdcom a dušou malého chlapca."
Po prečítaní tejto knižky s ňou musím súhlasiť.

Neskutočne inšpiratívny a pre mňa dojímavý a až neuveriteľný príbeh tohto muža vo mne zanechal úžasné pocity a aj keď nie som muž, do jeho BARBER shopu si určite rada zájdem. Napríklad na jednu z jeho jam session, ktoré tam rád usporiadáva.

Americký barber v Praze Americký barber v Praze Kraig Casebier

V Kraigově rodině má barberství dlouhou historii -- už od roku 1914. Už odmalička se učil se v otcových a dědečkových barber shopech v Kentucky, a posléze svůj výcvik zakončil v jedné z předních světových akademií. Potom pracoval ... více