Anne Frank, Deník Anny Frankové - audioverze

recenze

Deník Anny Frankové (2017) 5 z 5 / Daysy
Deník Anny Frankové

Kdo nečetl tuto knihu, přesto určitě alespoň trochu příběh Anny zná. Anna Marie Franková, dívka židovského původu, ale hlavně autorka slavného deníku. V roce 1933 se kvůli nástupu Hiltera se svojí rodinou přestěhovala z Německa do Amsterdamu. Od 12. 6. 1942 do 1. 8. 1944 byli nuceni se ukrývat v zadním traktu domu, ve kterém sídlila firma jejího otce, Otty Franka.

Anně v této době bylo 13-15 let, což je pro dívky i tak náročné období. Hledání sama sebe, napjaté vztahy s rodiči, první lásky. Když se ale k tomu přidá válečné období, v té době nechtěný židovský původ a ukrývání se v několika malých prostorech společně s dalšími lidmi (takže ponorka, jako malovaná), všechno se stáva ještě nesnesitelnějším.

Anna byla však podle jejího psaní zřejmě neskutečně vyspělá a chytrá mladá slečna, která věděla, co od života chce a měla spoustu svých přání a tužeb. O to víc vás příběh zasáhne.

Zápisky jsou psány jako dopisy imaginární kamarádce Kitty. Přečtete si o rodině Anny, o dalších skrývaných osobách a hlavně o samotné pisatelce deníku a jejich myšlenkách, náladách, zamilovanosti, plánech do budoucna, o každodenních příhodách, sporech, hádkách, usmiřování i vtipech.

Věra Slunéčková je v audioverzi knihy jako Anna výborná! Čte knihu opravdu skvěle a umí se do role Anny dokonale vžít. Mnohem víc jsem tak celý příběh prožívala a určitě jsem si z něj vzala ještě víc, než kdybych ho jen četla sama z klasické knihy.

Malinko mi vadily různé zvukové efekty a hudba, ale to už jsem prostě já. V audioknížkách bych se bez hudby nejraději úplně obešla a spíš mě to ruší, ale u Deníku Anny Frankové to nebylo až tak špatné. :)

Do knihy určitě jděte! A jestli se vám nechce a nebo jstej i už četli, jdetě do audioverze, která se opravdu moc povedla a jak už jsem psala, dá zase tomuto příběhu ještě něco víc.