"Alice? Slyšíš mě?"

recenze

Na co Alice zapomněla (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Na co Alice zapomněla

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?

Liane Moriarty je opravdu skvělá spisovatelka, už u knihy Manželovo tajemství jsem věděla, že její knihy mi neuniknou a autorka bude pro mě oblíbenou. Kniha Sedmilhářky byla také neskutečně skvělá.

Konečně jsem se dostala ke knize Na co Alice zapomněla a popravdě, opět povedený příběh. Už jen obálka vás láká k tomu, aby jste si knihu přečetli, protože koho by nezajímalo, na co vlastně ta Alice zapomněla?

Ze začátku jsem měla ale pocit že knihu odložím, nemohla jsem se pořád nějak začíst, Elisabetin úkol pro doktora Hodgese mi občas narušoval děj, nepřišlo mi ze začátku důležité, aby tam tyto příspěvky byly, po delším čtení jsem pochopila, že kdyby tam nebyly, nebylo by to ono! Tak jako mi ze začátku vadilo, číst si příspěvky prababičky, ale opravdu mě to vadilo jenom na začátku, než jsme se do knihy začetla.

Když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem ji odložit, tolik vás děj chytne za srdce a nepustí a co by se vlastně stalo kdyby jste Vy zapomněli? Já si to nedovedu představit. Alici to naopak změnilo, byla jiná, lidé ji znova měli rádi, milovali ji, ale první šoky z toho jak je pro lidi přítěž, mi Alici přišlo líto. Děj se odehrává v pár dnech, od nešťastné chvíle po všechno co nakonec dávalo smysl. Konec vám vysvětlí jak je to s Alicí dál a jak se jí daří.

Kniha se mi moc líbila, jestli že Vás oslovila kniha Manželovo tajemství a Sedmilhářky, na co Alice zapomněla vás opravdu musí dostat. Ne jen že je to skvěle popsaný, vše je vysvětlené do poslední otázky, ale je to i krásný, romantický, zamotaný příběh a pár rošťáky. Jestli že tuto knihu budete držet v ruce, dokud ji nepřečtete neodkládejte ji z ruky, protože tento příběh je opravdu krásný. I přesto že ten děj je už několikrát ohraný, a ano známe na tento děj i spousty filmů, tak tato kniha má sama o sobě něco do sebe a tento děj je opravdu originální.

Kniha skončí tak jak si sami přejeme, od začátku doufáme v to že se Alice nezmění a bude stále ta skvělá, obětavá žena.

Toto je přesně ta kniha, kterou zavřete po přečtení a celý den myslíte na to, jak se vám ta kniha líbila.

Velké plus pro autorku protože kniha se mi líbila a moc se těším na její další knihy, po přečtení třetí knihy jsem nadšená z toho jak autorka dokáže úžasně popsat děj na který nezapomenete.

Tak jen s chutí do toho, protože jestli se začtete, budete zklamaní že kniha nemá více stránek. Doporučuji!

klarinka9974
29.01.2016

Sama také nevím co bylo lepší, všechny tři knihy mě oslovily, bavily mě a byly prostě super :) Každá ta kniha má něco do sebe.

Babouš
28.01.2016

Taky se mi kniha moc líbila. Nemůžu se jenom rozhodnout, jestli mi lepší přišly Sedmilhářky nebo právě Alice... A už se těším na Zamilovanou hypnotizérku!

Aracely
28.01.2016

Super recenze ! Máš hlas :-)