Advokátova dcera

recenze

Advokátova dcera (2017) 4 z 5 / MMacicekk
Advokátova dcera

Hlavním hrdinou příběhu je Sean Serrat, uznávaný právník, který je jedním z kandidátů na místo soudce Nejvyššího soudu. Obává se však malého vroubku z minulosti, který by mohl vyplout na povrch a jeho kariéru tak ohrozit. Když mu zmizí dcera, která byla úspěšnou studentkou práv, začíná po ní pátrat. Bohužel záhy je nalezena mrtvá a Sean se dozví, že byla pověřena mimořádným úkolem. Sean se bude snažit za každou cenu vyluštit dceřino tajemství a odhalit, proč musela zemřít. Zpočátku na to bude sám, ale brzy najde oporu ve své rodině. Bude za ním rodina stát i přes odhalení jeho minulosti, o které nic netuší?

Tento román, který je kombinací thrilleru i rodinného dramatu, vás rozhodně překvapí. Nenápadná obálka může velmi snadno uniknout vašemu oku, ale to by byla rozhodně škoda. Námět sice není nijak originální, ale samotné zpracování se autorovi vydařilo i přes pár obligátních klišé.

Děj vás už od počátku vtáhne a nepustí. Otřesná vražda úspěšné studentky práv a zároveň vzorné dcery vám nedá spát a budete chtít dopadnout jejího vraha společně s jejím otcem. Autor vás svým příběhem dokáže napnout, ale zároveň i dojmout. Smrt dítěte každého rodiče velmi zasáhne a není divu, že se mu zhroutí celý svět a život pro něj přestane mít smysl. Rodinu tato tragická událost buď rozdělí nebo naopak stmelí. Připravte se tak na nálož emocí, které jsou velmi silné a dokážou vás rozrušit. Autorovi se velmi dobře povedlo nastínit okamžiky, které přicházejí bezprostředně poté, kdy se rodina o tragické události dozví, ale i období následující, kdy přichází na řadu různé fáze truchlení.

Seanovo pátrání se rozbíhá mnoha směry, jeho chyby a špatná rozhodnutí jej mnohdy zavedou na scestí, ale naštěstí má oporu v manželce a starším synovi. Podezřelých přibývá a čtenář si tak nemůže být jist vůbec ničím. Na povrch vyplavou dávná a šokující tajemství, která vás rozhodně překvapí. Tempo příběhu je velmi rychlé a napětí by se dalo mnohdy krájet.

Právnické thrillery čtu ráda, ale někdy bývá problém "srozumitelnost", protože ne každý této problematice rozumí. Autor nás však do právnického prostředí zasvětí velmi zlehka a nenásilně, nemusíte se tak bát, že něčemu neporozumíte. Je vidět, že má autor odvolací právo v malíčku a z knihy je to opravdu znát.

K plnému počtu hodnocení však této knize něco chybělo. Příběh postrádal originálnost, protože nesčetněkrát omílaný námět, který znáte z béčkových akčních filmů, je zde patrný. Nechybí ani pár klišé, které jsou pro tyto náměty typické. Když však knize tyto drobné výtky odpustíte, čeká vás příjemný čtenářský zážitek.

Advokátova dcera vás svým příběhem nejen dojme, ale také vám ukáže, jak je důležitá soudržnost rodiny. K tomu přimíchejte notnou dávku napětí, která thrilleru rozhodně chybět nesmí, atraktivní právnické prostředí, které sice není pro každého, ale umí zaujmout, a máte velmi povedený příběh, na něž jen tak nezapomenete.

Komentáře (0)

Přidat komentář