Zločin a sex v českých dějinách přehled

Zločin a sex v českých dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55705/bmid_zlocin-a-sex-v-ceskych-dejinach-TIQ-55705.jpg 4 10 10

Práce z oblasti českých kulturních dějin zabývající se trestněprávní problematikou - manželským právem a mravnostními delikty v českých novověkých dějinách. Publikace nám přibližuje manželské vztahy a v souvislosti s nimi vznikající trestněprávní delikty. Na základě studia dobových materiálů nám autor umožňuje zajímavý pohled na novověkou společnost, na vztahy muže a ženy a jejich sexuální chování. Kniha je rozdělena do dvou částí - v první části nás seznamuje s právním vymezením manželských a rodinných vztahů a s jednotlivými druhy deliktů (cizoložství, incest). Další část tvoří chronologicky seřazených šedesát dobových kauz, zpracovaných na základě studia archivních dokumentů (smolné knihy).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zločin a sex v českých dějinách. Přihlašte se a napište ho.

Atanone
09.05.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Pravda, autenticita dobových zápisů trochu strhává čtivost, protože už jen si uvědomit, co člověk čte, je místy oříšek. Ale souhlasím s Dandulkou, že k literatuře faktu toto patří. U mě dobrý, těším se na další.

Dandulka
09.04.2019 5 z 5

Kniha obsahuje i dobové trestné činy. Trochu může vadit stará čeština, ale ta k tomuto druhu knížek prostě patří.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zločin a sex v českých dějinách v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x