Zločin a sex v českých dějinách

Práce z oblasti českých kulturních dějin zabývající se trestněprávní problematikou - manželským právem a mravnostními delikty v českých novověkých dějinách. Publikace nám přibližuje manželské vztahy a v souvislosti s nimi vznikající trestněprávní delikty. Na základě studia dobových materiálů nám autor umožňuje zajímavý pohled na novověkou společnost, na vztahy muže a ženy a jejich sexuální chování. Kniha je rozdělena do dvou částí - v první části nás seznamuje s právním vymezením manželských a rodinných vztahů a s jednotlivými druhy deliktů (cizoložství, incest). Další část tvoří chronologicky seřazených šedesát dobových kauz, zpracovaných na základě studia archivních dokumentů (smolné knihy)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55705/big_zlocin-a-sex-v-ceskych-dejinach-TIQ-55705.jpg 410

Kniha Zločin a sex v českých dějinách

Atanone

Zajímavá kniha. Pravda, autenticita dobových zápisů trochu strhává čtivost, protože už jen si uvědomit, co člověk čte, je místy oříšek. Ale souhlasím s Dandulkou, že k literatuře faktu toto patří. U mě dobrý, těším se na další.

Dandulka
09.04.2019

Kniha obsahuje i dobové trestné činy. Trochu může vadit stará čeština, ale ta k tomuto druhu knížek prostě patří.