Život po arabsku přehled

Život po arabsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414284/bmid_zivot-po-arabsku-TMq-414284.jpg 4 47 47

Po úspěšné knize Emire Khidayer s názvem Arabský svět – jiná planeta, která v Mladé frontě vyšla na sklonku předchozího roku, přichází autorka s další knihou. Ta konkrétně rozebírá jednotlivé elementy běžného života, od narození dítěte, po svatbu a další obřady, přes oblékání, stravování, hygienu, služby, cestování i zábavu. Hodně prostoru opět dostávají vztahy žen a mužů, vůbec ženám autorka (logicky) věnuje velkou pozornost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život po arabsku. Přihlašte se a napište ho.

Hradčiatko
27.04.2024 5 z 5

Úplne skvelá kniha o arabskej kultúre. Aspoň podľa môjho subjektívneho názoru - objektívne, trefné, moderné vnímanie s úctou k tradíciám, vysvetlením pozadia mnohého nepochopiteľného a tiež poukázanie na veci, ktoré nie sú (z pohľadu Európana) vhodné či udržateľné... Výborne podané a na 95 % súhlas aj z našej skúsenosti cestovateľov na voľnej nohe - z arabských krajín máme na konte s manželom: Omán (3x), UAE, Kuvajt, Bahrajn, Saudská Arábia, Západná Sahara (Maroko)... Radi by sme pokračovali v objavovaní tejto "inej planéty" (odkaz na 1. diel).

Noisette73
09.08.2023 3 z 5

Zajímavé, ale pro mě nepochopitelné.

Samar
21.01.2020 4 z 5

Prirucka arabskych zivotem. Pěkně prakticky rozdělené na kapitoly.

Knižní novinky (27. 11. - 4. 12.)

26.11.2012

Kniha Život po arabsku v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x