Železná rukavice přehled

Železná rukavice https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534230/bmid_zelezna-rukavice-65f18512983d8.jpg 5 281 281

Ondřej z Rohatce série

Ondřej z Rohatce se usadil na hradě Jenčov, avšak ne všichni jsou z takového stavu nadšeni. Co je asi může k tomu bezvýznamnému hrádku přitahovat a proč kvůli tomu musí umírat lidé? Jsou to ložiska železné rudy nacházející se na přilehlých pozemcích. A tak se křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře nezastaví před ničím, co by mu mohlo k získání onoho území dopomoci. Ondřej je připraven svůj majetek bránit, jenže Chval je člověk Jana Lucemburského a jít proti králi vyžaduje velkou dávku odvahy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Železná rukavice. Přihlašte se a napište ho.

alabra
13.05.2024 5 z 5

Hezký příběh, mám ráda dějiny oživené lidmi a jejich osudy, dobře napsáno a dobře namluveno, příjemný zážitek.
Tolik děr do břicha jsem ještě v žádné knize nezažila:)

cori
01.04.2024 3 z 5

Rytíř Ondřej a jeho milenka Chiara musí bránit svůj hrad Jenčov a nově budovaný hamr před nenechavým křivoklátským purkrabím a jeho najatými vrahouny. Do boje významně zasáhne markrabě Karel a král Jan. Historický román s akčními scénami prokládanými výklady o výrobě železa.

Jaruš7
11.02.2024 5 z 5

Excelentní obálka a pokračování v neměnném super stylu.
Má to vše, čím oblíbený autor dokáže poutat své příznivce k jeho tvorbě. Napětí, akčnost, vtip a šmrnc v umírněné síle s kapkou moudra.

Citace:" Já se umím bránit, synu. Ale použití meče je
vždy známkou selhání myšlenky a slova."

Je správné oživit staré,dnes už zříceniny hradů a zapadlých tvrzí, třebas příběhy plné lidského úsilí a historických střípků doby, kdy bylo třeba zůstat věrný svému domovu.

10 nejprodávanějších eknih (červen)

20.07.2022

Kniha Železná rukavice v seznamech