Strážci růže přehled

Strážci růže
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500240/bmid_strazce-ruzi-6562745fc2912.jpg 5 24 24

Waringham série

< 2. díl

Anglie roku 1413. Třináctiletý Jan z Waringhamu má obavy, že ho otec bude nutit, aby se vydal na církevní dráhu, a proto uprchne a vydá se do Westminsteru. Tam se setká s králem Harrym a po jeho boku se stane už v útlém mládí rytířem a válečným hrdinou. Avšak Harryho nenadálá smrt uvrhne Anglii do hluboké krize, neboť jeho syn a následník trůnu má pouhých osm měsíců... Volné pokračování románu Úsměv Štěstěny.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Hüter der Rose , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážci růže. Přihlašte se a napište ho.

Bohoušek28
03.07.2024 5 z 5

Opět nádherná kniha!!! .... už jsem četla v originále, přesto jsem netrpělivě čekala na český překlad a znovu jsem si to užila. Opět kladný hlavní hrdina z rodu Waringhamů, podporovaný významnou politickou osobností té doby, a na druhé straně záporák, který mu komplikuje cestu životem. A samozřejmě nesmí chybět milostná středověká zápletka..... a u toho všeho krásného čtení nenásilně vstřebáváte anglickou historii a to i z jiného pohledu, než jsme zvyklí (např. proces s Johankou z Arku). Jen překlad je teď od někoho jiného, už jsem se bála, že hlavního hrdinu překladatelka nazve "Honzíkem". Pokud máte rádi knihy R. Gable, tak se opět těšte na pokračování, už jen proto, že v dalším díle model "superhrdina" a "záporák" vezme trochu za své.

LucieT
24.06.2024 5 z 5

Krásné čtení, kéž bych si celou tu historii byla schopná zapamatovat:-D. Jedinou výtku mám k seznamu postav, který jsem objevila až po úplném dočtení knihy a býval by mi usnadnil listování, kdo je kdo… (o zobrazení královské větve jsem věděla, o tomto seznamu před ním ne). Těším se na další pokračování.

Janizoun
19.06.2024 5 z 5

Tato kniha mě opět naprosto uchvátila, ale co napsat víc, když nádherné komentáře už jsou zase přede mnou napsány.
Snad jen, úžasná kniha, krásné čtení, které doporučuji všem co milují historické romány, co obsahují vše co mají.
Skvělé komentáře "nero 13", "Elapheg", "Alizon", "Jenny46".
Ještě jednou děkuji za objevení autorky "nero 13".

Tiché hlasy, Královský život a další knižní novinky (10. týden)

03.03.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Strážci růže v seznamech

v Právě čtených8x