Vyprávění o Josefu Ladovi přehled

Vyprávění o Josefu Ladovi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248019/vypraveni-o-josefu-ladovi-248019.jpg 5 1 1

Sborník – v němž o Ladovi a jeho kresbách vypráví např. spisovatel Bohumil Říha (1907-1987), malíř Emil Filla (1882-1953), básník Ladislav Stehlík (1908-1987), výtvarník Jiří Trnka (1912-1969) či spisovatel a novinář Josef Kopta (1894-1962). Několik černobílých a barevných vyobrazení. Vydáno v r. 1987 jako neprodejný tisk.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyprávění o Josefu Ladovi. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
17.01.2022 5 z 5

Chváluvzdávající, leč pozapomenuté jubilejní dílko - nebála bych se slova sborník – v němž o Ladovi a jeho kresbách vypráví např. spisovatel Bohumil Říha (1907-1987), malíř Emil Filla (1882-1953), básník Ladislav Stehlík (1908-1987), výtvarník Jiří Trnka (1912-1969) či spisovatel a novinář Josef Kopta (1894-1962). // Úryvek však vybírám z vyprávění samotného Josefa Lady, tj. z kapitoly „Z Kroniky mého života“. Najdete ho na straně dvaatřicet.

(…) A pak mi otec koupil první barvičky. To bylo okouzlení, když jsem otevřel malou dřevěnou krabičku a v ní spatřil asi dvanáct různobarevných krychliček i malý štěteček. Honem jsem si tehdy nakreslil nějakého hodně pestrobarevného ptáka, abych na něm mohl všecky barvy náležitě vyzkoušeti. Ach, to bylo něco mnohem, mnohem krásnějšího než ty papírky s cikorky, barevné hlíny i ta červenomodrá tužka.
Byl bych tehdy kreslil a maloval od rána do večera, abych se toho všeho dosyta nabažil, ale zase jsem neměl dosti papíru. Sháněl jsem ho, jak se dalo. (…)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vyprávění o Josefu Ladovi v seznamech