Výminkáři přehled

Výminkáři https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373836/vyminkari-LbR-373836.jpg 4 99 99

V Raisových výminkářských příbězích je pravdivě zobrazen život české vesnice na konci 19. století. Poznáváme v nich, jak se vesničtí lidé plahočili, jak živořili, a jak umírali, jak hrabivost chamtivců ničila ubohé a bezbranné, jak shon po majetku narušoval vztah lásky a úcty i mezi nejbližšími.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výminkáři. Přihlašte se a napište ho.

skark
23.01.2024 4 z 5

Stejne téma a přeci mnohokrát jinak. Hezký pohled do dřívějších času. Pokud si chcete zive představit, jak to s rodinným dědictvím fungovalo před sto lety, tahle kniha vám dá obraz téměř dokonalý.

Čičolina
09.02.2023 4 z 5

Kolik zla napáchala povinná školní četba! Jak se člověk mé generace vyhýbal přikázaným autorům! Před více než deseti lety jsem četla Kalibův zločin a chtěla shánět Vyminkaře, povedlo se v Knihobudce. Je to smutné čtení o chamtivosti, lakotě a zatvrzelých srdcích. Možná by si knihu měli přečíst stále nespokojení penzisté...

Cortegos
28.08.2021 4 z 5

Rais je skvělý vypravěč. I když všechny povídky zpracovávaly stejné téma, pestrost možností čtenáře nenudila ani v té poslední. Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výminkáři v seznamech

v dalších seznamech1x