Výlet do Španěl přehled

Výlet do Španěl https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201313/mid_vylet-do-spanel-20L-201313.png 4 151 151

Soubor živých cestopisných črt a fejetonů o španělské zemi, jejím lidu, kultuře a přírodě.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výlet do Španěl. Přihlašte se a napište ho.

tittanie
27.03.2024 5 z 5

Asi nejsem fanoušek cestopisů, kromě cestopisů od Karla Čapka.
Ty jsou skvělé. Fascinuje mě jeho jazyk (třeba slovo popivše) a jeho schopnost všímat si kdejaké maličkosti a drobnosti. Fotku člověk jenom proletí, ale když si ke čtení vezme fotky míst, tak ho autor donutí zastavit pohled a projít si všechny detaily, kterých si všiml on. Krása. Obzvlášť se mi líbily věty typu: Tady to vypadá u Pardubic.....
Taky se mi líbí, jak používá španělštinu a udivuje mě jak si zvládá pamatovat třeba latinské názvy rostlin. Vím, že byl fanoušek do zahradnictví, ale kolik laiků zná rostliny latinskými názvy.

Teryysekk99
13.02.2024

(SPOILER) Výlet do Španěl - Karel Čapek
Děj se odehrává ve Španělsku v první polovině 20. Století, kde se Karel Čapek vydal do Španělska vlakem, přitom se po cestě nic zajímavého nestane, akorát srážka vlaků. V knize popisoval zvyky, města, lidi a celkový Španělsko. Vyprávěl tam o městech jako Madrid, kde mluvil o hlavním městě "Puerta del sol". Také popsal do detailu město Toled, vypráví o jeho historii, památkách a různých zajímavostí. Také ho tam fascinovali bíčí zápasy, při čemž přiznal že mu zvířat bylo docela líto a že se mu líbilo ale někdy působili trapně, podle Čapka byl nástup zápasníků nejhezčí.

Kniha se mi docela líbila jediný můj problém je že mě cestopisy moc nezaujali. Nicméně knihu doporučuju, pokud se rádi dozvíte něco o jiné kultuře a zemi.

Ivetaa
15.12.2021 5 z 5

Úžasné vyprávění od mistra slova.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výlet do Španěl v seznamech

v Právě čtených1x