Vily slavných přehled

Vily slavných https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222950/bmid_vily-slavnych-222950.jpg 4 5 5

Názory na tuto knížku mohou být různé. Třeba už proto, že se - jak doufám - značně liší od literatury již vydané na obdobné téma. Jejím podtitulem by totiž mohlo být motto „Můj dům - můj hrad“, anebo povzdechnutí: „Všude je něco!“. Právě proto, že lidé jsme všichni, neseme s sebou každý často i hodně těžký náklad, přidělovaný nám životem, jenž žijeme. Stejně jako hrdinové, jimž se v této publikaci věnuji. Zejména z tohoto úhlu jsem hleděl na jejich domy a obydlí. Navíc s otázkou jak silně se jejich osudy otiskly v těchto zdech. Anebo jak naopak kvality jejich příbytků poznamenaly je. Dost možná, že se někde se čtenářem neshodneme. Už proto, že každý akceptuje sdělené i viděné jinak, obvykle po svém. Myslel jsem však svou věc dobře a budu si velmi vážit toho, jestliže alespoň trochu laskavý čtenář uzná, že jsem dělal, co jsem mohl... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vily slavných. Přihlašte se a napište ho.

Doubravka1975
16.10.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala v knihovně pěknou obálkou. Nádherné vily na černobílých fotografiích. Nejdřív trošku zklamání, protože jsem myslela, že kniha bude víc o stavbách, ale je spíš o jejich majitelích. Ale tohle zmiňuje autor hned v úvodu. Takže v pohodě.
Každopádně obsah velmi zajímavý i když jsem očekávala něco jiného. Moc pěkné zpracované, uprostřed barevná příloha.
A nejvíc mě bavil příběh Klementa Gottwalda - rodáka z Vyškova ( bydlím kousek ) a k jeho údajně "rodnému domku " v Dědicích jsme chodili povinně se školou několikrát za rok

Hospodyňka
21.02.2018 5 z 5

Dostala jsem darem, dala jsem darem. Pěkně udělaná kniha.

Dixinka
07.12.2014 5 z 5

byla jsem spokojena. Stěny, která by mohla vyprávět vydala svá svědectví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vily slavných v seznamech

v Právě čtených1x