Niet inej cesty přehled

Niet inej cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327311/bmid_niet-inej-cesty-Yvj-327311.jpg 4 234 234

Věčně zpívají lesy série

< 3. díl

Závěrečný díl slavné norské trilogie. Život obyvatel na statku Medvědí důl splývá s koloběhem přírody. Starému Dagovi – který byl velkou oporou Medvědího dolu a všech přidružených usedlostí – docházejí síly. Přichází chvíle jeho syna. Mladý Dag a jeho žena Adelheid jsou hned od počátku postaveni před nelehká rozhodnutí, jejich chyba se může stát osudnou…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Ingen vei gör utenon , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Niet inej cesty. Přihlašte se a napište ho.

jprst
30.08.2023 3 z 5

Tak a mám to za sebou, konečně jsem celou ságu dorazil a jen se mi potvrdilo, co už naznačoval druhý díl. Celá sága má sestupnou tendenci a podle mne je díl od dílu stále více nudnější. Připouštím, že můj názor je pravděpodobně dost ovlivněn tím, že nejsem příliš velkým příznivcem rodinných ság, ale už jsem četl lepší. Tuto jsem dočetl spíše "z povinnosti" a už se k ní vracet nebudu.

Ivan F
02.02.2023 3 z 5

Tretí diel ma už nebavil, pretože sa román zmenil na náboženský traktát (najmä prvá polovica bola neúnosná), pribudlo filozofovania a zavŕšil sa prerod starého Daga na superhrdinu - samaritána. Je v poriadku, keď autor píše o tom, že bohatí by sa mali podeliť s chudobnými, lenže zabalil to zbytočného hávu zmierovania sa s nevyhnutným a teda z toho vyplynulo, že niet inej cesty, len... V každom prípade som rád, že som prečítal celú trilógiu jednu knihu po druhej a zoznámil sa s nórskou literatúrou spred storočia. Nebolo to zlé, ale druhýkrát by som sa k tomuto románu už nevrátil.

n.ezn.amy
07.10.2022 5 z 5

Nádherné zakončení této skvělé série. Život starého Daga Bjorndala se chýlí ke konci, ale život jde dál a je nutné zachovat hospodářství. Adelheid se ukáže jako žena na správném místě a dokáže, že není pouhou slečnou z města. Opětovný nádherný popis krásné, ale drsné norské přírody. Z knihy přímo cítíte tu všudy prostupující zimu a chlad hlubokého sněhu. Autor vše dokázal naprosto věrně popsat a tuhle trilogii bych zařadil vysoko v žebříčku mých knih

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Niet inej cesty v seznamech

v Právě čtených2x