Poslední strážce věčnosti přehled

Poslední strážce věčnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41323/bmid_valka-snu-posledni-strazce-vecnosti-mu6-41323.jpg 3 34 34

Válka snů série

1. díl >

Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy coby pouhý mýtus. Nyní se v hlubinách probouzejí přisluhovači Temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby jsou u konce. Zdá se, že Galenova trpělivá oddanost se vyplatila. Ale vše je jinak. Novodobé ideály lidské důstojnosti a svobody se takzvané Moci Světla nezamlouvají. Ať už v konečné válce mezi temnotou a světlem zvítězí kdokoli, lidstvo bude odsouzeno buď ke shovívavému, anebo zlovolnému područí. A tak Galen volí třetí možnost: nechá spící Bojovníky Světla dřímat. Zapovězených čarovných zbraní se chopí on sám se svými společníky. Následují zrady, vraždy a pohromy. Smrtelníci musí čelit houstnoucí Temnotě bez pomoci. Poslední strážce Věčnosti je ambiciózní a překrásně napsané hrdinské dobrodružství, jež Johna C. Wrighta představuje jako výrazného spisovatele žánru fantasy. Jedná se o pouhý začátek příběhu, který je zakončen druhým svazkem s názvem Mlhy Věčnosti.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The last guardian of everness , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední strážce věčnosti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

lampernaqui
31.12.2021 2 z 5

Válka snů je pro mě nejhorším příspěvkem do edice Moderních děl fantasy. Měl jsem co dělat, abych se tím prokousal. Autorův styl mi vážně neseděl. Hned z počátku na čtenáře vychrlí hromadu jmen a údajů, aniž by to nějak zopakoval... a pak ať se v tom všichni vyznají. Snový svět mě ničím nezaujal a přiznám se, že jsem se hodně často neorientoval v ději. Nejhorší je, že se ještě budu muset prokousat dalším dílem.

resse
19.12.2021 3 z 5

Knížka je velmi dobře psaná, na můj vkus asi až příliš složitě - mnoho jmen, mnoho příběhů jenom spomenutých jednou, dvěma větami... Ale chápu že první díl musí dát základ univerzu série a proto si autor potřebuje vytvořit podhoubí. Mně to ale odrazovalo, a knížku jsem dočetl z povinnosti.


Jho
17.04.2020 3 z 5

Pěkně napsané, na můj vkus až příliš přeplácané a snové. Po naprosto geniálním Zlatém věku od téhož autora velké zklamání.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Poslední strážce věčnosti v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených42x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce52x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit5x

Autorovy další knížky

John C. Wright
americká, 1961
2007  86%Zlatý věk
2010  92%Fénix Vítězný
2010  59%Poslední strážce věčnosti
2012  65%Mlhy Věčnosti
1995  74%Ostrovy pokladů: Úchvatný svět pirátů, ukrytých pokladů a jejich hledačů