Mlhy Věčnosti

od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy coby pouhý mýtus. Dokonce i Galenův otec se zřekl svého postu. Vzdal se víry v jiný svět, opustil Věčnost i liduprázdné mainské pobřeží a cestoval po světě jako voják. Ale ve snovém světě zazněl bez povšimnutí varovný zvon. Nyní se v hlubinách probudili přisluhovači Temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby dospěly ke konci. Do našeho světa vtrhlo vojsko bájných nestvůr a Galen s přáteli s nimi začali bojovat. Kvůli bitvě s nesmírnou temnotou se vrátil dokonce i jeho otec. Síly světla se shromáždily ve Věčnosti, a ta musí nápor ustát, jinak bude vše ztraceno. John C. Wright je jedním nejvýznamnějších talentů nového století a jeho debutová SF trilogie Zlatý věk si vysloužila nadšené recenze. Nyní v Mlhách Věčnosti navazuje na výjimečný fantasy román Poslední Strážce Věčnosti, vzrušujícím příběhem, který nadchne všechny své čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134737/mlhy-vecnosti-134737.jpg 3.58

Série:

Válka snů (2.)

Orig. název:

Mists of Everness (2005)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Terva
19.04.2015

Je to druhý příběh na stejné téma, které vyšlo v edici "Moderní díla fantasy" jako devátý svazek. Ten předcházející román byl v pořadí šestá kniha z této edice a nesl název "Poslední strážce Věčnosti".
Je to příběh mladého Galena Waylocka, který je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí.....úkol zní jednoduše: zabránit vstupu tohoto zla do našeho světa.
Kniha je výpravná a dobrodružná, a díky tomu se dobře čte, ale nějak moc neosloví a brzy na ni zapomenete.

zlovlk
08.02.2013

Republikánská fantasy! A to v nejlepším smyslu tohoto termínu. Komu vadí svoboda, právo nosit zbraň a zlatý standard, ten ať to nečte, ledaže by byl až nezdravě tolerantní. Že autorem je křesťan z vojenské rodiny, to poznáte, ani si to nemusíte číst v jeho životopise na konci knihy. Kule cituplně sviští a nutnost milosrdenství nám Mlhy věčnosti tlačí s vervou rozvášeněného evangelisty. Ale žádný strach, všechno je to vcelku roztomilé. A rozhodně nečekejte stoprocentní cudnost; toto je spisek pro obveselení amerických vojáků v poušti, tady se bez sexu neobejdeme (ano, dočkáme se ho na jednom velmi nečekaném místě, které je ale jistými poťouchlými praktikami proslavené - nebudu říkat kde, přečtěte si to).

Maso knihy je silně prorostlé akčními scénami (podobně jako první díl série, Poslední strážce věčnosti) a občas je trochu obtížné vyznat se v tom, kdo právě koho zradil a kdo kde leží rozšmelcovaný na kousky. Zběsilost dorůstá do takových rozměrů, že snovost - jež je roztomilým poznávacím znamením obou knih z dilogie "Válka snů" - se stává deliričností. Po přečtení některých kapitol se i dokonalý střízlivec bude dožadovat dýchnutí do přístroje. Některé absurdity, obzvláště v posledních asi pěti kapitolách, jsou tak dokonale promyšlené, že hrdlem probublává smích a hlava se bezděčně kroutí. Vzpomeňte si na závěr filmu Tajemství hradu v Karpatech... a vynásobte to zhruba desíti. Zdařilé.

Podobná ztřeštěnost vládne v původech, jménech a motivacích postav. Smícháno je úplně vše: pradědek Tolkien, velekněz Lovecraft i mytologie všech možných kulturních okruhů. Snad jenom ti čeští hastrmani tam tak nějak chybí. Celkově to od čtenáře vyžaduje dost velký rozhled na to, aby poznal všechny narážky, a zároveň dost velkou intelektuální shovívavost, aby se v tom zbytečně nevrtal a nesnažil se dokázat, že to vlastně nefunguje. Je to hra, je to sen - a na ty přece taky nemůžete s logikou!

Autor a jeho další knihy

John C. Wright

John C. Wright
americká, 1961

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x