Tři mušketýři po dvaceti letech přehled

Tři mušketýři po dvaceti letech
https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96929/tri-musketyri-po-dvaceti-letech-96929.JPG 4 259 259

Obrovský úspěch Tří mušketýrů okamžitě přiměl Alexandra Dumase staršího a jeho spolupracovníka Augusta Maqueta napsat pokračování. Proto již roku 1845 vydali (opět dvoudílný) román Tři mušketýři po dvaceti letech (Vingt ans après). Děj románu je situován do let 1648 až 1649, tedy do období povstání frondy ve Francii a občanské války v Anglii. Ve Francii vládne v té době za svého nezletilého syna Ludvíka XIV. jako regentka jeho matka královna Anna Rakouská, která si za svého prvního ministra vybrala kardinála Julese Mazarina, původem z Itálie. Ten se snaží pokračovat v politice svého předchůdce kardinála Richelieua, ale chybí mu jeho velikost. Zejména snahy o centralizaci královské moci vyvolaly velkou nespokojenost v kruzích vysoké šlechty, která podnítila povstání v Paříži, jehož název fronda (prak) je odvozen od od kamenů, které pařížské davy metaly do oken příznivců kardinála.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři mušketýři po dvaceti letech. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
14.02.2024 4 z 5

Prvnímu dílu se nevyrovná, ale pořád jde o kvalitní čtení od skvělého autora.

len86
26.11.2023 3 z 5

První pokračování se mi líbilo o něco víc než to druhé. Příběh mě bavil, ráda jsem se znovu setkala s některými starými známými. Ale trochu kouzla to oproti původním knihám pro mě ztratilo. Asi mi chyběla bývalá jednotnost mušketýrů. Nebo jejich energie? Prostě už to nebylo tolik "Jeden za všecchny a všichni za jednoho".

kilometr
09.04.2021 5 z 5

Pokračování je stejně čtivé,jako to před 20 lety.Chrochtal jsem blahem nad každou stránkou.Inu,Dumas! 90%.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři mušketýři po dvaceti letech v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x