Královský nach tě neochrání přehled

Královský nach tě neochrání https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162650/kralovsky-nach-te-neochrani-162650.jpg 5 159 159

Po románech Král železný, král zlatý (1231-1271), Lev a růže (1278-1290) a Žebrák se stříbrnou holí (1291-1304) uzavírá Královský nach tě neochrání (1305-1309) historickou ságu velkých přemyslovských králů. Lásky budoucích královen a jejich rytířů se jen málokdy šťastně naplní. V barvitém románu Královský nach tě neochrání zasáhne navíc do života historických postav nenávist spojená s bojem o moc nad světem, kterému donedávna vládla středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem. Přerod věků zastihl Čechy na vrcholu rozkvětu a bohatství, ale neslýchané události, k nimž se budou kronikáři po přehnání všech bouří dlouho vracet, změnily náhle smysl života králů i těch nejposlednějších psanců. Po zavraždění posledního Přemyslovce Václava III. zachvátí České království chaos a rukou úkladného vraha jsou zabiti i další hrdinové krvavého dramatu na přemyslovském trůně. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královský nach tě neochrání. Přihlašte se a napište ho.

Zirvith
14.06.2023 4 z 5

Asi moje první kniha od Vaňkové. Ze začátku jsem mi připadala poněkud složitá a déle trvalo, než jsem se do ní začetla, ale nakonec se mi kupodivu opravdu líbila. Dozvěděla jsem se spoustu nového z této doby, jak se vše odehrálo a jaké byly určité osobnosti :) Nejvíc jsem si oblíbila Elišku Rejčku a Jindřicha z Lipé a naopak mi vůbec nebyla sympatická Eliška Přemyslovna.

Nina291
11.03.2022 5 z 5

Miluju její knížky.

DuncanIdaho
17.07.2021 5 z 5

Další pěkná kniha od Ludmily Vaňkové. Hned zítra začnu číst druhý díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Královský nach tě neochrání v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x