Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých přehled

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385820/bmid_svuj-vuz-i-pluh-ved-pres-kosti-mrtv-qrt-385820.jpg 4 541 541

Román Olgy Tokarczukové by bylo možno označit za „morální thriller“. Hlavní hrdinkou příběhu je Jana Dušejková, stavební inženýrka, která si musí vydělávat na živobytí jako učitelka angličtiny na škole v Kladské kotlině na česko-polském pomezí. V zimě pracuje také jako správkyně letních bytů. Její vášní je astrologie a nadevše miluje zvířata. Snaží se jim všemožně pomáhat a chránit je, bojuje proti lidem, kteří jim ubližují. Varuje před nerozvážným ničením přírody, vidí lidské osudy vepsané do hvězd. Patří k okruhu nadšených čtenářů anglického básníka Williama Blakea (název knihy je citát z jeho básně). Jednoho dne je Janin soused nalezen mrtvý. Následuje další vražda a pak další… Pytláci i významní členové společnosti záhadně umírají. Jen zvířata jsou němými svědky. Hrdinka o těchto vraždách něco ví, policie ji však neposlouchá — jenže Jana Dušejková dokáže číst ve hvězdách…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Prowadź swój pług przez kości umarłych , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

roso.mak
19.04.2024 5 z 5

I když mi ke konci knihy začalo být jasné, kdo je vrahem, chuť ze čtení mi to nezkazilo.

Tahle kniha není v první řadě detektivkou. Je spíš o touze po nápravě věcí, touze, která se stává pomstou.

Slibuji, že mrtvé budete nenávidět a bláznům fandit. Slibuji, že rozhodně nebudete mít mit pocit, že čtěte detektivku.

kolacky
15.04.2024 4 z 5

000nugatovej má fantasticky přesný komentář.

Vypravěčka je výborná mystifikátorka, co se jejích aktivit týče, miluju ji a její kamarády Mátohu, Diona, Borose a Dobrou zprávu. Popravdě, možná bych na jejím místě provedla něco podobně nepříčetného, protože vražda je vražda, natož takhle sprostá.

Moc se mi líbila ukázka těžkého života překladatelů - Blakeova báseň na straně 84.

martina8425
06.04.2024 3 z 5

Tohle dílo ve mně vzbudilo rozporuplné pocity. Chvílemi jsem myslela, že už knihu ani nedočtu, astrologické pasáže mě moc nebavily. Ale v závěru knihy zjistíte, že všechny ty, někdy zdlouhavé, popisy měly svůj důvod. A všechno se hezky propojí. Každopádně ve mně příběh vzbudil emoce a o to ve výsledku jde. Dneska asi vynechám maso k obědu.

Oceňovaný film Přes kosti mrtvých vstupuje do českých kin

18.04.2017

Někdy si myslím, že jen nemocný Člověk je opravdu zdravý.

Kniha Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech8x