Bruegel přehled

Bruegel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199499/bmid_svetove-umeni-bruegel-SEL-199499.jpg 4 9 9

Světové umění série

Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace. Pieter Bruegel starší (1525–1569), nejvýznamnější nizozemský malíř 16. století, proslulý hlavně krajinomalbami a selskými výjevy, ale rovněž obrazy s náboženskými motivy. K jeho nejslavnějším dílům patří například Selská svatba, Babylonská věž či Podobenství o slepcích.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Knižní klub

Pieter Bruegel , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bruegel. Přihlašte se a napište ho.

Richie1
12.02.2020 4 z 5

Publikace plná vyobrazení děl Pietera Bruegela staršího i jeho synů. Bruegel měl osobitý styl, který dokáže zaujmout a navodit patřičnou atmosféru. Velice rád jsem si přečetl zajímavé informace o životě tohoto význačného umělce. 80%

Toffee
25.11.2018 3 z 5

Říkám si, na co tvůrci této knihy mysleli, že ji udělali právě takhle. Při letmém listování působí atraktivně - u každého obrazu výřezy s detaily, doplňují je krátké texty o malíři a o tom, co všechno scény jednotlivých obrazů zobrazují. Potíž je, když si nechcete jen listovat, ale Bruegel vás opravdu zajímá. Obrazy jsou v publikaci řazeny nahodile a bez souvislosti s textem, takže když začnete číst o konkrétním obraze, musíte si ho najít v rejstříku a nalistovat si obrázek v jiné části knihy.
Na Bruegela by pět hvězd bylo málo, zasloužil si lepší publikaci.

laepus
29.11.2016 5 z 5

Bruegela mám moc rád a po téhle knížce se mé zaujetí tímto starým Mistrem ještě prohloubilo. O jeho obrazech (i životě) je tady toho opravdu hodně a když pak člověk stojí před jeho obrazy (např. v Kunsthistorisches Museum ve Vídni, kde jich mají plno), může si to vše ověřit na vlastní oči a ještě vycítit tu správnou atmosféru. Jeho obrazy jsou opravdu plné, a to doslova. Babylonská věž je sice asi nejznámější, ale nejraději mám přesto Lovce v zimě nebo Dětské hry.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bruegel v seznamech